• insanlık hali, olur ya, rte dışarda kalp krizi geçirir, yanında kendi doktoru da yoktur, izindedir falan.

işte bu durumda yoldan geçmekte olan doktordur.

şüphesiz ki, hastaya izinsiz müdahale etmeyip ölmesine seyirci kalacak, kanunlara uyacak, 2 milyon tl ceza riskine girmeyecek, hayırlara vesile olacak olan doktordur. zira izini de o an bilinci yerinde olmayan hasta kişiden alması gerekmektedir.

not: müdahale edene suç duyurusunda bulunmak görevimizdir.
  • boğazına yapışacak doktordur, şey yani nefes almasına yardım etmek için.
  • müdahele edere bizzat akp üyelerinin şikayette bulunması gereken doktor.
  • söz konusu senaryoyu yaşayacak ve kanun gereği müdahele edemeyeceğini beyan edecek doktor büyük ihtimalle koruma ordusu tarafından vurulacaktır.
  • hipokrat'i ikilemde birakir.
  • yanlış yapacak doktordur.

kalp krizini geçtim. sokakta bir insan her ne sebeple olsun hayati tehlike içeren bir durum içine girdiyse kalp krizi epilepsi nöbeti kaza gibi durumlar dahil, sadece doktor değil herkes müdahele edebilmelidir. ılk yardım eğitimi olan biri doktor olmasa bile hastaya müdahele etmek zorundadır.

ha eğer hastanede müdahele etmiyorsa suç işlemiş olur zaten.
  • bir diktatör gider, bin diktatör gelir. tayyip'in bu topraklarda yetişmesi rastlantı değildir. senelerce dinle uyutulmuş, kafası komplo teorileriyle doldurulduğu için gözünün önündeki hırsızı görmekten aciz tamamı koyun bir nesil var. kısaca ölse ne olur ölmese ne olur. bizim 50 senemiz zaten çoktan gitti
  • olmaması gereken doktordur. tıbbın gereği kişisel tercihler bir kenara bırakılır söz konusu sağlık olunca. o çok hipokrat yemininde ırk dil din farketmeksizin yardım etmeyi öngörür.

gerçi hypocrisy kelimesi hipokrattan mı geliyor acaba diye merak ederek bizim üstad farzedilen hipokrat aslında ikiyüzlü bir dangalak mıydı diye düşünürüm ara ara (bkz: tamam vurmayın)
hesabın var mı? giriş yap