1 entry daha
  • müthiş bir tonga, bu aralar kenar mahallede yaşayanları sıklıkla dolandırıyor olmaları muhtemel.

yaklaşık 1-2 saat önce 23 nisan olmasından mütevellit, yatağımda bir sağa bir sola doğru yuvarlanıyorken odadan içeriye valide hanım bir heyecanla girip "koş koş 900 lira 15 parça çeyiz takımı satıyorlar, bak sana neler aldım." dedi. ulan dur bir bakayım şu neymiş derken 2 tane arap kekomanın "ağabey ağabey hayırlı olsun." laflarıyla bir anda afyonum patladı ve "bunlar dolandırıcı amk?" farkındalığına eriştim. baktım kamyonların plakası yok, dedim allah allah... bu işte bir iş var herhalde. "yok kardeşim biz almayalım ben koyayım kamyona bunları geri." dedim. (ne kadar efendi birisi olduğumu da buradan anlayabilirsiniz, geri taşımayı ben teklif ediyorum.) taşımama izin vermeyip bir anda çirkefleşmeye başladılar. "biz dolandırıcıyız, inanmazsan inanma, zaten şimdi istesen de vermem!!" haykırışları ile kutuları taşımaya başladılar.

kutuları elime aldığımda fark ettim ki birçoğunun içi boş. özellikle en alta yerleştirdiklerinin içleri tamamen boş. o anda dank etti kafamda zaten, arabaya kutuyu koyar koymaz polisi arayacağız tedirginliğiyle anında vınladılar. yok neymiş ürünler gümrükten gelmiş, yurtdışına geri gitmeleri lazımmış para lazımmış. 900 liraya yurtdışının neresine gidiyorsun amk demezler mi adama. bizim valide de kendince manifest eyliyormuş, eğer çeyizi alırsa şimdiden nasibim açılmaya başlarmış? hele hele.
hesabın var mı? giriş yap