• 2014 ekim - aralık programı dün akşam açıklandı, birbirinden güzel konserler yer alıyor programda: future islands, owen pallett, submotion orchestra, arild andersen, red snapper, suuns, gogo penguin, kiasmos*. bunlar yabancı konuklardan seçme. bir de adam gibi bir prodüksiyon ve ses ile keyfini çıkarabileceğiniz yerli sanatçıların konserleri var - taksim trio, birsen tezer, incesaz, gaye su akyol, gevende.

kısacası, yeme de içinde yat bir sezon olmuş.
  • istanbul kültür sanat vakfının 16 ocak'ta açılacak yeni etkinlik merkezi. oturma düzeni ile 200, ayakta ise 600 kişilik seyirci kapasitesi bulunan konser salonu şişhane'deki deniz palas'ın giriş ve birinci katlarında bulunuyor.

web sitesi
  • dinlemek istediğim çoğu grup ve müzisyeni görme şansı vermiş, iyi ki böyle bir konser mekanı var dedirten, konser başlama saatine verilen hassasiyetleriyle de seyircinin kalbini kazanan, çoğu müzik dolu akşamlarımı harcadığım yer.
  • programına aldığı etkinliklerle gönülleri fetheden ancak fiziksel koşullarını düzeltmesi yerinde olacak istanbul'un yeni sanat mekanı. 6 nisan 2010 charlie haden konserinde 100 lirayi aşkın bilet bedelini verip fiziksel koşullardan etkilenmeksizin müziğin tadına varmayı umut eden bir avuç insana çin işkencesi yaşatması hoş olmamıştır. birbirine çok yakın, oldukçe sıkışık bir oturma düzeninde yerleştirilmiş sırta batan rahatsız plastik iskemleler, yetersiz havalandırma, ses düzeninden gelen çok yüksek geri plan hışırtısı, bas amfisindeki bir türlü giderilemeyen sorunlardan şikayet etmeyi, duvardaki neon süslemelerle* bertaraf etmenin, quartet west'in müziğine rağmen imkanı kalmamıştır. en olumlu yanı babylon'daki en ulvi konserde bile konser boyunca yükses sesle sohbet etmeyi adet edinmiş kitlenin henüz burayı tercih etmiyor olmasıdır; muhtemelen içerde bar düzenin olmaması bunu sağlıyor, ancak konserin başlaması beklenirken insanların rahat etmesini sağlayacak bir düzen, konser salonu dışında yine de oluşturulabilir. salon, bu haliyle, çok para harcanmış, ancak uluslararası benzerlerinden* eksiklikleriyle ayrışan bir mekan izlenimi bırakıyor. umarım en kısa zamanda şahane olur.
  • isteyen sanatçıyı, sanatçının istediği kadar dumana boğan mekan. kafalarına göre yaptıklarını düşünmek gereksiz olurdu.
  • 11 yaşına girmiş, hep yaşasın.
    toplumun düşünce yapısını olumlu anlamda değiştirmeye çalışan bu kültür-sanat-fikir işçilerine teşekkürü bir borç biliriz.
    aynı zamanda iksv'ye maddi ve manevi katkılar yapan markalar da sağ olsunlar, var olsunlar.
  • sara bareilles ne kadar da yakışır buraya..
    melody gardot keza.
    bi'de yael naim'i tekrar getirebilirse bi zahmet..
    aslında regina spektor'u da getirse fena olmaz.
    cuma akşamı dağıtmacasına caro emerald gelebilir.ya da morcheeba.
    jamie cullum diycem, sığmayız,vazgeçtim.
    yoo 3 gün çıksın üstüste.
    şimdilik bu gibi sanatçılar..
  • yeni sezon programı az önce açıklanmıştır.

http://www.saloniksv.com/
  • istanbul'da en sevdiğim konser salonu. herşeyiyle o kadar "bütün" ki, en ufak değişiklik büyüsünü bozabilecekmiş gibi.

bulunduğu çıkmaz sokak, burada edilen sohbetler, grup üyeleriyle çekinilen fotoğraflar... salona giriş yaparken geçiş yaptığımız kırmızı ışıklı alan ve eski büyük kapı... gereksiz yer işgal etmeyen küçük barı, samimi ve gereğinden fazla geniş olmayan alan, değişik bir deneyim yaşamak isteyenler için ayaklarınızı sahneye sarkıtabileceğiniz balkon, harika ses sistemi... ve tabi ki grup seçimleri...

bir çok mekanda konsere katılıyorum, son olarak, yorucu ve çok gürültülü geçen bursa nilüfer fest maratonundan sonra, kasım 2019'da hedonutopia konseri için gittim salon'a.

biraz erken vardım. elimdeki fazla bileti sözlükten sözleştiğimiz, kapıda beni bekleyen ve orada tanıştığım harika birine verdim. biraz lafladık.

bileti onaylattım, içeri girdim. biramı alıp, iyi bir noktada pozisyonumu aldım. konseri beklemeye koyuldum.

biradan ilk yudumu alırken arkada blonde redhead'den 23 çalmaya başladı.

yüzümde hafif bir gülümsemeyle "işte" dedim, "şimdi evimdeyim."
  • 2010 yılında iksv çatısı altında açılan etkinlik ve konser merkezi. salon'la ilk tanışmam 2013'te, ilk konser deneyimim ise 2015'te oldu. elimdeki biletlere göre rhye, suuns, thundercat, ought, khruangbin, local natives, cass mccombs, the radio dept., papooz, forest swords, wild beasts, king krule, büyük ev ablukada, can güngör, lara di lara, jakuzi, palmiyeler, the ringo jets, the away days konserlerini izlemişim burada. türkiye'de yaşayan ve alternative/indie müzik dinleyen kişiler için büyük şans salon, iyi ki var.
hesabın var mı? giriş yap