344 entry daha
  • filiz ile hasan'ın aşkı bir beni sarmadı herhalde.

birbirlerine denk değiller bence. filiz, kıpır kıpır, modern, bir şehir kadını. hasan ise ağır abi. urfa aşiret ağası karakterli. her sözü ağdalı, şiirli, türkülü. ikisi arasında kültür farkı olarak baya bir uçurum var.

uğur yücel'i de artık şiveli rollerden bir çıkarsınlar yav. canım ailem dizisinden beri adamın üstüne yapıştı şive. adana, antep, şimdi de urfa'lı yaptılar. ama karşısındaki ne meliha ne de hüsne. filiz onlardan çok ayrı.
  • 4 gün sonra ortaya çıkacaktır!
  • --- spoiler ---

nemrudun kızı ahh ah. urfa sevgim canlandı. hasan & filiz aşkı olur mu olur.

karsu'nun otele gitmiyeceği belliydi zaten. yalnız bu halini pek sevemedim. doğal hali daha esaslıydı. güzelleşti mi evet hem de çook. ama atilla'nın da dediği gibi karsu hep güzeldi.

ırmak adnan evliliğinde kartlar yeniden dağıtılacak gibi. bakalım neler olacak..

haftaya merakla bekliyoruz..

--- spoiler ---
  • ırmak diye bir karakter var, aynı evde yaşadığı elinde büyüdüğü annesinin kocası üvey babası adnan ile seks ilişkisi yaşıyor. sonra da babası yaşında adamı annesinden boşayıp, kendi evleniyor.

kocasıyla 10 yıl seks yapıyor ama, hamile kalamıyor. annesi ve kızkardeşi affederse çocuğu olacak hurafesine kapılıyor. annesi ve kızkardeşinde yol açtığı travmaları hiç umursamadan, sırf kendi bencil çıkarlarını tatmin etmek için ana-kızın hayatına zorla, arsızca dalıyor.

ve hamile kalıyor.

anne ve kızkardeşi affetmeseler de, sırf hamile olduğu için kovmuyorlar, kıyamıyorlar.

ama, ırmak eline geçen ilk fırsatta kızkardeşine kıyıyor. karsu'nun atilla acısının farkında ve, iki de bir her bulduğu fırsatta laf sokuyor. güya atilla'nın karsu'yu hakketmediğini söyleyerek karsu'nun canını yakmaktan tuhaf bir haz alıyor.

...ve sonunda karsu dayanamıyor.. adnan'nın da onu aldattığını söyleyiveriyor...

karsu'nun bu yaptığını kindarlik olarak görmek, karsu'yu ayıplamak mümkün mü?

hayret verici ama, mümkün görenler çıkabiliyor.. hatta taraftar da bulabiliyorlar:(

"diziler vakit kaybı, bir işe yaramıyor" diye bakanlar yanılıyor. diziler, hiç bir işe yaramasa bile en azından aramızdaki kötü insanları farketmemizi sağlıyor. 'kötü insan dekoder'i gibi.. bir işe yarıyorlar :)
  • hasan filiz aşkı çok çok iyi oldu.
    şu mafya olayını tümden bitirip ilişkilere yoğunlaşılırsa izleme keyfi on kat artacak dizidir.

uğur yücel ve demet akbağ’ı izlemek çok keyifli. çok iyi çift oldular ve artık biraz “yetişkin, ayakları yere basan, olgun” aşklar izleyelim yerli dizilerde lütfen.

senaristler bu ikiliyi bozmayın sakın.
  • şimdi bu günlük hali nerd -ezik, gerçek hali full kalite ve karizma olan atilla, hasan’ın öz oğlu ve urfalı mı yani?
    senaryoda cengizhan üvey evlat gösterildi ama bence tam tersi. popstar havalarına rağmen cengizhan hasan’a daha yakın bir tipleme.
    bir de uğur yücel’e inatla güney doğulu köy ağası vari roller biçmek hangi kafanın ürünü? adamı son yıllarda hangi projede izlesem, tip, şive hatta giydikleri bile değişmiyor. bu standartta birinin atilla gibi birini yetiştirme ihtimali, aya pancar motoruyla çıkılır demek kadar absürt.
  • diziye dahil olan uğur yüceli ilk başta sevmedim ama filize yükselince çok hoşuma gitti. uğur abinin romantik şaşkın hallerinden aşırı keyif aldım, ikisini bir arada izlemek çok güzel. dizinin tek neşesi filiz olduğundan, onun sahneleri ve atillanın karizması efenime söyliyim daş halleri olmasa katlanamazdım. artık favori karakterlerim bu muazzam üçlü.
  • dizinin geri kalanı çok batırdı ama demet akbağ - uğur yücel sahneleri dünyaya bedel. çok özlemişim ikisini de seyretmeyi.
23 entry daha
hesabın var mı? giriş yap