• "eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri" sözündeki insandır. eşeklerin hakkında yorum yapması gerçeği değiştirmez.

10 sene sonra falan şebo'nun şarkıları hala dinleniyorsa gerçek bir sanatçı olduğu yargısına ancak o zaman varabiliriz.
  • sezen aksu'yu da şebnem ferah'ı da zerre sevmeyen biri olarak, ilgili girdiye kesinlikle inandım, beni tatmin etti açıkçası.

zira özlem tekin gibi ciddi anlamda başarılı isimler yok olurken, şebnem ferah'ın cilalanıp parlatılması ha keza nazan öncel efsane olmalıyken sezen aksu'nun ilahlaştırılması bana hep çok tuhaf gelmiştir.

nazan ve özlem aykırı kalmıştır. yine de özel ve farklılardır orası doğru. olsun kendileri olarak kalmış ve özgünlüklerini hiç kaybetmemişlerdir diyebiliriz en azından.

edit: ayrıca 10987654321 albümünün ne kadar underrated kaldığını bazı kişilerin fark etmesini bizlerin ise hatırlamasını sağladığı için entry sahibine teşekkür.
  • hakkında komplo teorileri yazılan biri haline geldiğine göre dünya starlığına bir adım kalmış. (bkz: illuminati)

not: ilgili entry'yi okudum. bir tane bile örnek olay, kanıt vs anlatmadan sadece "olaylar böyle geliştiğine göre kesin altında bit yeniği vardır" kafasıyla yazılmış bir komplo teorisinden başka bir şey değil.

örnek: - özlem tekin, şebnem ferah kadar popüler değil. ama neden, bir sor neden, bir sor, neden diye bi sor. anladın sen onu...

edit: işbu entry şebnem ferah'ın dünya starı olduğunu, olacağını veya o kalitede olduğunu iddia etmemektedir.
  • özlem tekin tesla ise şebnem ferah edison'dur.
  • belki özlem tekin başlığına yazmam gerekiyordu ama burasının daha uygun olacağını düşündüm çünkü neden okanın programı veya beyazın programlarına daha az katıldığını gayet güzel anlatıyor ayşe armana. belki başka şeyler vardır ama özlem tekinin öyle oturup susacak bir tip olduğunu düşünmüyorum. haksızlığa uğrasaydı mutlaka bir yerlerde bunu söylerdi.

sadeca piyasada kalmak için yapılması gerekenleri yapmamıştır. kendi tercihidir saygı duymak gerekir.

ayşe armanla yaptığı röportajın tamamı röpartaj için

sonra ‘dağları deldim’... ve o albümle tavan yaptınız ama çekip gittiniz... neden?

- çünkü diğer üç albümde yaptığım şeylerin aynısını yapmam gerektiğini söylediler. “bu ülkede albüm çıkarınca, okan’ın programına, beyaz’ın programına, o zaman hülya avşar’ın da programı vardı, ona çıkacaksın, şu kişiye röportaj vereceksin, şu magazin ilavesinde yer alacaksın! oyunun kuralı bu!” “niye aynı programlara katılayım, aynı televizyon şovlarına çıkayım ya” dedim. artık başka bir şey yapmak istiyorum hissi geldi. rutin geldi, memuriyet gibi geldi. ‘dağları deldim’ gibi bir albüm yapan insanın onları yapmaması gerekiyordu. yapmadım. amerika’ya gittim ve boks yaptım. o kadar iyi geldi ki. benim enerji fazlam var. bir şekilde onu çıkartmam gerekiyor. heavy metalden gelme benim gibi birini de yoga kesmiyor, n’apiim. türkiye’de kick boksa başlamıştım, amerika’da boksa kaydım. epey bir kaldım.
  • iyi sarki soyleyen ve cok iyi sarki yazan bir kadin.
  • özlem tekin oynadığı saçma sapan reklamlarla karizmasını ve ağırlığını yerle bir etmişken şebnem ferah ağırlığı hala devam etmektedir.
  • ben de kisa bir sey anlatayim...

onceki yuzyilin sonlarina dogru kemancidayiz. alt kemanciydi sanirim. bir arkadasim* sebnem ferah'a surtundu :) sebnem ferah donup bizi azarlamisti hafiften :) hos, muzikten ne dedigini bile duymamistim :)

ama gercekten tiklim tiklim bir ortamda bilincsiz yapilan bir temasti, temas da hani sirtina falan. tepki verilecek bir olay degildi. o aksam kalbimizi kirdi, benim de can kiriklarim var :(

bu kalabalığın içinde
    rezil olmus hissetmektense
    yer yarilsin ve tam icinde
    tek başımayım

benim belki de
    gizli bir utancim var
    elbette ağlarım benim
    can kırıklarım var :(

budut: kotulemeyin lan ibneler. siz youtube'dan beles dinlerken, ben butun cdlerini satin aldim.
  • ilgili entry i okuduktan sonra bi aydınlanma yaşadım nerdeyse. yazılan her şey doğru demiyorum ancak haklılık payı var bence(son yıllarda şebnem ferah konserlerinde bulunmuş biri olarak bekledigimi bulamadigimi da soylemek isterim)
  • medya kartelleri, sezen aksu, 90'lar falan derken bana durduk yere eski güzel türkiye'yi özletmiş insandır. ne güzel lan, o zamanlarda insanların dertleri televizyona şebo mu çıksın özlem mi çıksın minivalindeymiş.
hesabın var mı? giriş yap