• (bkz: kız sevgili)

debe editi: yazar arkadaşlardan çok acayip mesajlar alıyorum. olm ben de istemezdim bu entry ile debe'ye girmeyi, niye kılıçlarınızı çektiniz saldırıyosunuz. başlık yazımındaki anlatım bozukluğuna dikkat çekmek istemiştim sadece. buna da bir bakarsanız güzel olur bence;

mutluluğun sırrı (bkz: #37803677)
  • aklıma geniş ailedeki bünyamin özkütük'ü getirmiş başlıktır.

'oğlum artık benim sevgilim var lan... hem de senin benim gibi değil oğlum, kız.'
  • erkek sevgilisine ne yediriyormuş bu erkek çok merak ettiğimdir.

milletteki fanteziye bak hem kız sevgilisi var hem erkek.

başlık değişti editi: önceki başlık "kız sevgilisine 3 liralık dürüm yediren erkek" idi
  • kendisine 5 liralık türkçe sözlük alamayan adama yakışır bir hareket...
  • kız sevgili erkek sevgiliyi seviyorsa hiç de sorun olmayacak durumdur. sevgiyi, aşkı ve herhangi bir ilişkiyi maddi değerlerle ölçmek ahmaklıktan başka bir şey değildir.
  • sevgilinin cinsiyetini ille de belirtme ihtiyacı duyan bir tuhaf başlık. akıllara farklı düşünceler getiriyor. homofobi, bilinçaltındaki bastırılmış duygular vs. vs.

mesela şöyle olsaydı;

sevgilisine 3 liralık dürüm yediren erkek. bakın böyle yazılınca hiç sorun yok.

bir kaç nokta virgül ekleyince şöyle de olabiliyor;

kız, sevgilisine 3 liralık dürüm yediren erkek mi olur?

not: tabii ki, başlıkla alay ediyorum. böyle bir başlığın ciddiye alınır yanı mı var allah aşkınıza?

edit: işbu entry "kız sevgilisine 3 liralık dürüm yediren erkek" başlığına uygun olarak yazıldıysa da, yukarıdaki başlığa taşınarak yazının anlamını ve dahi kinayeli anlatım dilini yitirmesine sebep olmuştur.
  • (bkz: başlığa bak çay demle)

aynen şöyle algılanıyor.

"kıııııııııız, gördün müüü, sevgilisine 3 liralık dürüm yediren erkekler var ayoooooool"
  • 3 lira yine iyimiş dediğim erkektir. çeyrek kaşarla 2 günlük ekmekten tost yapıp yedirdim. çeyrek kaşarın yarısını ekmeklere bölüştürdük yerken arada bir ağzımıza uğradı sağolsun. içecekte yanına çay demledi. ortalama masrafım sıfıra çok yakındı. sanmayın cimriyim. cebimde 10 lira vardı sordum ne alıyım sana dışardan diye, istemedi. evde ne varsa yeriz, doyarız dedi. doyunca hepsi aynı değil mi diye sırıttım. ben dışarının hep gereksız pahalı olduğunu düşündüm belki de cebimdeki paranın kıtlığından. neyse ben lüks yaşamaya alışamadım. paran kadar adamsıncı bir sevgilim olmadığı için şanslıyım. çünkü bende "sen bir hiçsin,boş bi adamsın" lafını yemiş biriydim. yanında seni yargılamıycak, sahip olamadıkların yüzünden gömmeyecek biri oldu mu zaten ne parayı ne de diğer sıkıntıları düşünüyorsun. para hayatı satın alamaz değil mi ziggy?
hesabın var mı? giriş yap