• keşke direkt olarak kaz braker ve ekibinin konusuna odaklansalardi. bu ekibin olduğu kitaplar da çok akıcıydı. gölge ve kemik serisi kitap olarak da çok basit ve çok itici bir baş role sahip.

--- spoiler ---

yani ikinci sezonun sonunu neden değiştiler veya uzattılar anlamadım. zaten sıkıcı olan bir arc ve bitirip direkt kargalara odaklansalar hikaye daha cezbedici olacak. alina elini her şeyden çekmiş, gücünden feragat etmiş ve mel ile birlikte bir yetimhane yönetiyor ve mutlu son. bunu değiştirip, mel korsan ve alına nikolai ile yapılmış. gereksiz bir değişiklik.
    --- spoiler ---

izlenir mi? evet. ama aklınızda kalmayacak, çerezlik bir dizi.
  • izleyecek fantastik bir yapım ararken başlayıp hızlıca 2 sezonunu bitirdiğim netflix dizisi.

kitaplar 3 adet olduğundan üçüncü sezon da gelir ve dizi öyle biter diye tahmin ediyorum.

--- spoiler ---

gerçi the darkling karakteri olmadan nasıl bir sezon ortaya çıkar orası şüpheli, çünkü dizinin en sevdiğim kısımları ben barnes'ın içinde olduğu sahnelerdi, onsuz epey sıkıcı geçer. :)

--- spoiler ---

orijinal hikayeyi bilmeden diziye başladığım için karakterler, mekanlar, kısaca evren çok karışık geldi ancak zamanla oturuyor gibi.

ikinci sezondaki bölüm süreleri ilkine göre daha uzun ama kendini izlettiriyor. kafa dağıtmalık fantastik bir evren arıyorsanız izleyebilirsiniz.
  • ben barnes hatrına izlediğim dizi. bebek yüzlüm karanlıkken bile bebeksi olabilen tek insan.
  • lan çok sıkıcı bir dizi ya.

ilk sezonu izleme gafletinde bulunduğum için devam ettireyim dedim. 2.sezonun topu topu sekiz bölümünü 1 ayda zor bitirdim. çok sıkıcı bir dizi ya, çok zor gidiyor.
  • karga çetesini çıkar, ergen fantezisinden öteye gitmeyecek dizi. ergen büyücüler ile 3 puanlık dizi, karga sahneleri başlayınca 8-9 a çıkıyor. ekibin spin off tarzı bir yapımı gelmeli. alina da avize gibi gezsin sağda solda önemli değil
  • kitapları da böyle mi bilmiyorum, ilk birkaç bölümü izleyip daha fazla sabır gösteremeyip bırakmıştım ilk çıktığında. potansiyel ziyan edilmiş ve ergen işi olmuş maalesef. promise of blood misali bi alegorisi var. orada napolyon fransası bunda da sanırım 19. yy rusyası esinlenilip temel alınmış. ordu var, orduya katılan küçük insanların hikayeleri, imparator var generaller aristokratlar büyücüler var; büyük insanların hikayeleri. halk tabakasının kendi içinde ve başka halklarla ilişkileri, devletler arası ilişkiler. özetle güzel bir iskelet var ama bunları örmek yerine alternatif diversity-cindirella'nın sikko büyü ve aşk meşk maceralarına maruz kalıyorsunuz. yazık gerçekten.
  • zamanında ilk bölümünü (10 dk izleyip) nedense sıkıcı bulup (evet hemen) bıraktığım dizi. ama gelecegi gormusum, şimdi 2. bölümü izliyorum da çok çok yavaş bir dizi gerçekten ve çok karanlık. dizi öyle hemen içine çekmez sizi.
    kitap serisi de popülerdi onun da ilk kitabını okumaya çalışıp okuyamamıştım.... dizisizlikten buna kaldım.
    neyse, kitap özetine karakterlere vs göz attım. diziyi bitirir miyim bilmiyorum o yüzden şimdi yazıyorum,
    . ben barnes var diye seviniyordum, ne zaman çıkacak diye izlerken mal'ı da sevdim ben çok tatlı geldi bana alına ile hikayeleri nedense. alina'nin darklingle olan ilişkisi hiç çekmeyecek gibi ki karmaşık aşk ilişkilerini de hiç sevmem.amerikan yapımları fantastik fark etmiyor hep böyle zaten yok kimle end game olacak vs vs. harem teması gibi.
    . kim nedir hiç anlaşılmıyor. :( buna da kendimi hazırladım ama hiç umrumda olmuyor olan olaylar o sinir bozucu cidden.
    spoiler
    --- spoiler ---

alina'nin gemideki işik çıkarma olayı saçmaydı. ben mal bir şey yapacak sanmistim bence çekim açısı ve hikayesi olarak daha anlamlı olurdu. birden canavar tarafından çekilince niye ortaya çıksın ki? çok bilinçsizce. mal ise intikam ve kurtarma güdüsüyle yapabilirdi. ana karakter alina tabi ki ama olaydaki pozisyonlari degisselerdi o sahnede ve alina mal'i kurtarmaya çalışırken gucleri aciga ciksaydi keşke. neyse... anlatabildim umarım.
    . kaz'ı daha karizmatik hayal etmistim bu ne ya oldum... ve hintli kız da güzel hoş ama bir sürü başka hintliye benziyor gibi hissediyorum. herhalde bana öyle geliyor.
    tüm cekikler birbirine benziyor diyen amcalara döndüm. bana bunlar da ilgi cekici gelmedi, sözlükte sevilmisler galiba. ben barnes da bu tip bir rol ve hikaye ile dizide olsaydı daha çok severdim ama.
    . sonunda mal ile alina birlikte mutlu bir hayat sürüyorlarmış.
    . darkling'i de bas karakterimiz öldürüyormuş. (yanlış hatırlamıyorsam) karanlık evreni de o yaratmış.
    .

--- spoiler ---
    casting' de acayip güzel yakışıklı birileri yok gibi. ben barnes hariç belki.
    hikaye ilgi çekmeyecek gibi.
    niye yazıyorum bilmiyorum kimseye de bir şey katmaz diziyi de bitirmedim ama uzun zaman sonra fantastik bir şey izleyince yazayım demiş olabilirim, bir de stres ve boşluk. his dark materials'a başlamış onu da nedense yarim bırakmıştım ama daha iyi olduğu söyleniyor, film serisi de vardı galiba. ılginizi çekerse belki ona da bakabilirsiniz siz de.
  • bu dizinin ikinci sezonuna yorum yazmamışım, yazayım: iptal olduğuna sevindiğim dizi. zira six of crows ikilemesinin anasını siktiler.

--- spoiler ---

daha ice court heist olmadan crooked kingdom'ın bütün önemli anlarını diziye koymak ne amına koyayım ya?

> bir kere kaz'ı ta ilk sezonda dregs'in başına geçirdikleri için, kaz'ın per haskell'a yapacağı darbenin hiçbir önemi kalmayacaktı. zaten bunu bekliyordum. ama resmen random bir gang'e darbe yapmasını ve o sahnenin o kadar boş bir yerde sikim gibi bir dövüş sahnesi olacağını beklemiyordum. lan?!?!?!?! inej'in gözünden kaz'ın bilmem kaç adamla dövüşmesini, son dakikada "i recommend a cane" falan yapışlarını her okuduğumda tüylerim diken diken oluyordu benim. dizide mahvetmişsiniz bunu?

> yine aynı şekilde, kaz'ın pekka rollins'e çektiği "oğlunu aldım ve gömdüm" muhabbeti... jasper'la wylan'ın çocuğa gitmesi ve bizim bunu seyirci olarak görmemiz...

> ta crooked kingdom sonunda kaz'ın inej'e gemi alması ve ailesini bulup getirmesi sahnesini de bu sezon sonuna eklemleyip, tolya'yla inej göz kırpması yapmaları...

--- spoiler ---

e bütün bunların ışığında ben bu diziyi niye izleyeyim arkadaş? bayık alina ve şürekasının yaptığı her şey inanılmaz sıkıcı diye six of crows'un anasını bellemenin gereği yoktu yani. efendi gibi six of crows'la başlasaydınız bu işe, hiç bunlar olmazdı.
hesabın var mı? giriş yap