• kış soğuğunda içinizi ısıtacak bir eylemdir..
  • ben yapardım eskiden bunu.salak bir arkadaşım söylemişti.sabahları aç karnına sıcak suyun içine limon sıkıp içersek yağları falan yakarmış,zayıflarmışız.ulan geri zekalı zaten 45 kilosun,midende gastrit var,ne bokuna aç karnına bir limon sıkılmış kaynar su içip bütün gün mide ağrısından kıvrandırsın ki kendini?
  • saçmadır. halbuki o suyla duş alınabilirdi.
  • yaz mevsiminde, mahalle çeşmelerinin güneşin etkisiyle bilmem kaç dereceye kadar ulaşan suyunun ağzını musluğa dayamak suretiyle içilmesidir.
  • içerisine sıkılan birkaç damla limon ve biraz bal ile en rahatlatıcı halini almaktadır.
  • bir arkadaşımın tavsiyesine göre eğer abur cubur atıştırmayı çok seven biriyseniz ve kilo vermek istiyorsanız akşam yemeğinden sonra bir bardak sıcak su içmek oldukça iyi bir hareketmiş. sebebi ise sıcak su içildikten sonra bünyede şişkinlik hissi yaratıyor(muş), kanımca mideye oturuyor, ve tok tutuyor(muş). hatırladığım kadarıyla 7-8 kilo vermişti bu tavsiyede bulunan arkadaşım. haliyle denemeye değer.
  • mide bulantısına iyi gelir oh bebek iyi gelir...
  • zevk alınan ufak bir sapıklıktır benim için. içersiniz sıcak suyu yavaş yavaş... her yudumunuzda yemek borunuzu ısıtıp akıp giden giden o sıcak şeyi hissedersiniz. resmen o şey yemek borunuzu bir güzel temizler, midenize gider. garip bir rahatlama hissi... için ısınması hissi... garip...
  • uzakdoğuluların -özellikle çinlilerin- su ikram ettiklerinde maruz kalacagınız durumdur.
  • şu an tam da aklımdan geçen şey, almanlarda da sık görülen bir adetti sanırım bu boğazlarını korumak adına.(en azından benim tanıdığım bir kaç tanesinde) delicesine öksürdüğüm şu anlarda solda görmek tekrar hatırlattı, bir bardak içsem fena olmayacak.
hesabın var mı? giriş yap