• devamında şöyle diyor sayın lütfi şenocak:

“gazetede okudum, futbolcunun biri, eşi olan brüksel güzelini otel odasında dövmüş, önemli haber. erkekte bazı şeyler olmuş, başkası mı var diye, kafasından farklı düşünceler geçmiş. bu sporcu arkadaşa hemen bunun olmadığını diyanet’ten ilgili birileri gidip anlatsa, belki de evlilikleri kurtulacaktı. yazık boşanıyorlar.”

yani "bunun olmadığına" inanmak için adamın karısını değil imamı dinlemeliymiş. gerçekten de harika bir evlilik kurtarma formülü.
  • din adamının yürek burkan ifadesi.

--- spoiler ---

güzel hasletlerden yoksun kalırlar

--- spoiler ---

evet daha sırtında sopa kırılacak gözleri morartılacak sonrasında suratına kezzap atılacak böylesine güzel hasletlerden yoksun bırakmasınlar kendilerini diğmi. anladım kadınlarınıza saygınız yok yahu kardeşim sizi büyüten emziren analarınıza da mı saygınız yok. nasıl evlatsınız sizler.
  • bunu diyene şunu demek lazım "hoca tek tuşla seni çağırsın o zavallı kadıncağız? gidip kocası olacak psikopatın önüne geçer misin?". fotoğrafını gördüm hiç öyle bir kılık yok. işte görüntüde aynı safta göründüğüm böylesi adamların bu huyunu sevmiyorum. polis çağırmayı düşüneceklere veriliyor o buton. herhangi bir kadın sinek kovalayan kocasının elinden ürküp yanlışlıkla basmıyor butona. az daha düşün sonra konuş arkadaş ne olur. hakiki, su katılmamış, on numara müslümansan şunu çıkar söylersin "karısına el kaldıranın, kolunu dirsekten kırmakta bir beis yok". karısını döven adamdan daha çok dellendirdi beni yemin ederim.

(bkz: kaba softa ham yobaz)
  • diyanet'in kadınları dövmeyin diye fetva veremeyeceği için -biliyorsunuz kuran'da emredilmekte kimi durumlarda kadını dövmek- vermek durumunda kaldığı fetva.
  • "bunun sonucunda da ulvi bir değer olan aile ortamına şiddet hakim olacak ve ailenin ne demek olduğunu bilmeyen nesiller büyüyecektir." demiş bi de muhterem.

dayıcım zaten şiddet hakim olduğu için polis çağırma ihtiyacı duyuyo o kadın, yani kadın polis çağırdığı için eşinin saldırısına uğramıyo. aklında olsun.
  • gayet haklı bir beyanat. şiddet gören, erkek polis çağırmalı. kadın polisin işi ne var orda ?
  • bu açıklamayı yapanın şiddet gören bir kadın şekline dönüşmesi halinde amerikan başkanını bile çağıracağından şüphe yoktur.
  • kadın dediğin evde dövülür, sokakta öldürülür, üstüne kuma getirilir. diyorum ki sinirlenmeyeceğim bugün ama bu ülkede imkansız. çünkü böyle adamlara prim veriliyor. bir yerlerin başkanı falan yapılıyor. ailenin ne demek olduğunu, kadının ne demek olduğunu bu adamlardan öğreneceğime yozlaşmış hayatımda fazlasıyla mutluyum ben.

şiddeti kınayacağına, sözde müslüman adamları yola sokacağına, bu olayın kadın ya da erkek mevzusu değil şiddetin yanlış bir şey olduğunu öğreteceğine, iyice meşrulaştırıyor bir de hasır altı ediyor adamlar.

biri der ki kumalık legal olsun, biri der kadın polisi aramasın.

gülüp geçemiyorum da bu kafalara, beni ırgalamaz ben zaten benim kılıma zarar verecek adamın burnundan sütünü getiririm, ama bu adamları dinleyen insanlar var. her gün en az 3 tane -sadece medyaya düşen- cinayet haberinden benim sıtkım sıyrıldı. siz hala neyin peşindesiniz, nasıl bir vicdan bu ben anlamıyorum. anlayamayacağım da asla!
  • doğru bir önermedir. şiddet gören kadın beni çağırsın, kırim azını yüzünü nasıl olurmuş bir görsün o arkadaş.
hesabın var mı? giriş yap