• kimliğini yaşatmak için sürekli olarak başka ruhlara ve onların düşüncelerine saldıran, kendine hep bir düşman edinme uğraşıyla yol alan, sözlükte geçimini bu yolla sağlayan kişi.

kaleminin çok kuvvetli olduğu sanan, sözlük veritabanı üstünde her dem karşıt fikir sahiplerine sataşan, durup durup suni bir çabayla yeniden dalaşan, cevaben karşıt yüksek ruhlarca ayarlanan, fikir bazında dik duramayan, düşüncesizliğinin çorağında ruhuna acılar yaşatan, yenilen pehlivan misali kabına sığmayan, defalarca turlayıp duran, kendi karışık mantalitesine saplanıp kalan, herkese dalaşıp tekrar dönüp ruhuna dolaşan, nihayetinde bu "sataşma / ayarlanma ve toparalanma" uğraşından bıkıp usanmayan ve benim anladığım kadarıyla elaleme ve onların düşüncelerine saldırmaktan haz duyan, geçimini bu yolla sağlayan bir garip simadır.

aklıma iyi bir insanın seneler evvel yaptığı anlamlı bir tespiti getiren kişidir de:

"kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlandırmak hastalıktır. kimliğini yaşatman için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıklıdır" (bkz: #6529192)
  • bana ikinci defa bir yazarin basliginin altina elestiri yazdirmayi basarmakta su anda. mesele secimden once akp'nin elinde olan ankara yenimahalle'de belediyenin zabita aracindan cuvallar dolusu oy pusulasi cikmasidir. bu olay iddia boyutunun otesindedir. zabitalar belediye aracinda pusulalarla sucustu yakalanmistir.

bakiyorum boyle vahim, haberi goren her demokrasiye inanan insanin elestirilmesi gereken bir olayda dahi silencer olayi yapan akp'lilere en ufak bir elestiri getirmemis, bu olaydan dolayi chp'yle dalga gecmeyi basarmistir(bkz: #15885716)(bkz: #15885846). simdi ben chp'li degilim. hayatta oyumu chp'ye vermedim. muhtemelen silencer'la ayni partiye de vermisimdir. ama boyle vahim bir olayda bile chp'yle dalga gecmek, her daim akp'nin savunuculuguna savunmak nasil bir psikolojinin sonucudur gercekten merak ediyorum. bu tur iddialar yillardar islamci partiler icin soylenir durulurdu. boyle iddialara cok acik bir kanit bulunmasi, gecenlerde ortaya cikan beyoglu'nda akp'lilerin nufus mudurlugunde memur gibi bilgisayarin basina girip binlerce secmen kaydetmesi (nufus muduru de olayi dogrulamistir), iktidardaki akp'nin insanlarin oy haklarina saygi duymayan antidemokratik tavrini gostermektedir. bu olaylar maalesef medyada hakettigi yeri de bulamamaktadir. enteresan elektrik kesintileri de dusunuldugunde secim sonuclarinin adaletine de suphe dusmesi gayet dogaldir.
    http://www.haberler.com/…hte-secmen-baskini-haberi/

butun bunlari gorup hala da konuyla ilgili elestiri haklarini chp'lilere karsi koymak bir akp fanatigi icin bile utanc verici olmalidir. bu tavir bana sivas katliami'indan sonra "otel cevresindeki vatandaslarimiza zarar gelmemesi sevindirici" diyen tansu ciller demeclerini hatirlatti vallaha. surekli karsisindakileri demokrat olmamakla itham eden, elitizmle, milliyetcilik adina insan haklari ihlaliyle suclayan birisinin, demokrasinin en temel unsuru olan secimi gasp girisimine karsi dahi haksizliga ugrayani elestirmesi gercekten kayda deger bir durumdur.

yine mesela akp mitinglerinden once valiligin yardim patlamasi yapmasi konusuna bakiyorum (#15885076), efendim valilik yapmis yardimi akp yapmamis. akp yapsa siyaseten daha ahlakli bir durum olurdu. tam akp mitinginden once valinin boyle bir yardim isine girismesi, acik sekilde olayin vehametini arttirmaktadir. nitekim o valinin o isi yaparken akp icin yapmamis gibi bir tavir takinmak icin herhalde turkiye'yi hic tanimiyor olmak, her gun sadece etyen mahcupyan falan okumakla mumkun olabilir. yani valilik yapiyor yardimi da emri nereden aliyor? ne icin yapiyor? yaptigi siyasal ahlaka uyan bir sey mi?

kendisinin liberal sol kankalari bol bol silencer'i dinci sananlarla dalga geciyorlar. onu dinci sanmak gayet olasi da yazdiklarindan. ayrica olmasa ne yazar. benim sahsen acikca gorusunu bildiren siyasal islamcilara daha buyuk saygim var. ben liberalim, demokrasi yandasiyim deyip oy calmayi bile destekleyenleri anlamakta ve saygi duymakta daha buyuk zorluk cekiyorum.
  • idrak kapasitesi şu entryler sırasıyla okunduğunda anlaşılabilir: #16733983 #16738423 #16738489 #16738723

şimdi entryler silinebilir, editlenebilir vs. kısaca açıklayayım toplumsal ortalamanın da anlayacağı şekilde:

efendim bir zirve var. ben de o zirvenin başlığına bir entry yazmışım. zirveyi açan kardeşimiz de gelmiş demiş ki, "sen kimsin ki sana alternatif geli$tireyim tosun?" çok net. benim "bana alternatif geliştirdiler" dediğimi sanmış. ama öyle bir şey yok. ben de tekrar gelip, öyle bir şey demediğimi yazıyorum. kendisi de anlıyor öyle demediğimi ve işi geyiğe vurarak da olsa özür diliyor. buraya kadar tamam. sonra bu helecanlı arkadaş zuhur ediyor. karşılıklı entryleri okumadan, okusa da anlayamadan "ulan bak burda benim yaptığım buna benzer bi zirve var, siz dinciler zaten hep böylesiniz sürekli bişeyi taklit edip adını da benzer koyuyosunuz" dediğimi iddia ediyor. bunun üzerinden bir şeyler yazıyor. çok anlayışlı canım. tahıldan oluyor bunlar hep.

iyi de öyle bir şey demedim. bir oku, bir anla. idrak kapasiten hakkında şüphelere gark eyleme bizi ey zahid.
  • düşüncelerinin zerre kadar umrumda olmadığı yazar. sadece espri yapmayı bıraksın istiyorum, bırakmazsa da kendi bilir. kendisinin ironi yapmadığını savunanların da en az kendisi kadar başarısız ironi yapması bir başka güzellik. seviyorum sizi, can-ı gönülden.

edit: suçlu benim. ironi yapmasın espri yapmasın hiç komik değil dedik bir tavsiye verdik kendisi ve hemfikirleri ironi sıçmaya başladı. keşke hiç konuşmasaydım dedirtti.
  • yaptığı ironi ve esprilerden bıkıp usandığım yazar. merak ediyorum acaba kendisi sürekli aynı şeyleri tekrarlamaktan sıkılmıyor mu ? allah kendisine chp'den başka dert vermesin de aynı iğneleyici ve iğrenç esprileri daha 1000lerce kez tekrarlayabilsin.
  • ortalama bir akp'li zeka seviyesinde ve samil tayyar analiz kapasitesinde bir muhterem. her defasinda daha bir asiyor kendini. kendini asmasinin hududu yok. "sozde mozde" de demeye baslamis. yakisir liberal yigidoma.

(bkz: sözde)
    (bkz: #29797986)

umarim bu entry uzerine imam hatip mezunu oldugumu yazmaz saga sola. cok korkuyorum sozluk. ama ama imam hatipli olmak benim sucum degil kiii:(
  • bir taş atalım bakalım...*

valla bu arkadaş arada avasas başlığını ziyaret eder, sık sık yazdığım başlıklarda aklınca laf sokar, çarpıtır, zeka kapasitesi ile sınırlı olarak beni analiz eder falan. şimdiye kadar avasas başlığını ziyaret eden hemen her kişiye iade i ziyarette bulunmuşumdur. bu arkadaşa bulunmadım çünkü gelip eleştirsem bile taltif etmiş olacaktım. nickine yazarak. istediği de buydu zaten. kısmet bugüneymiş. şimdi taltif ediyorum işte. kendisi pek bir antimilitarist, liberal, özgürlükçü havalarda. "engin ardıç junior" da diyebiliriz. ahmet bizahmet havası da almıyor değilim. bir şeyleri oynamaya çalışıyor ama yapamıyor. bir yerlerde dikişler patlıyor. bir kaç somut örnek elde birikince sözlük tarihine vesika olsun diye düşündüm.

antisemitistlere selam: #12222347
    sonra tevile yeltenmiş. yok kitaptan almışmış, yok yaptığı aktarmaktan ibaretmiş. yanıtını almış zaten. (bkz: #12856558)

homofobiklere selam: #15814524
    adamı aklınca kötülemiş, batırmış ve sonuna da bonus olarak gay olduğunu yazmış.

homofobiklere bir selam daha:
    (bkz: eşcinsel çiftlerin evlat edinme hakları/@silencer)
    kendine göre normali, anormali belirlemiş ve ahkam kesmiş aklınca. çok demokrat, liberal bir arkadaş. insanların tercihleri arasında neyin normal, neyin anormal olduğunu takdir mercii. (bkz: #16129213)

muhteşem ve nezih üslubunu ise takip eden görüyor zaten. hele o süper zeka gerektiren ince ironileri yok mu? kısa keseyim, aydın havası olsun. eski bir fetocu olarak şöyle bitereyim: "vesselam"
  • (kendisini tanımamakla birlikte) sadece kendisini haklı gören, kendisi gibi düşünemeyenlerinse ne kadar da komik oldugunu vurgulayan yazarlardan sadece biri.
    tamam,sozlukte zaten hemen hemen herkes kendini gayet müthiş fikirlere sahip,geri kalan kesimiyse oksijen israfı olarak görüyordur muhtemelen ama bu görüşe sahip kişilerin, başkalarını at gözlüğüne sahip ilan etmesi gayet komik olabiliyor.sozlukte ozgurlugu,demokrasiyi savunanların sadece bana demokrasi dediğini gayet güzel vurgulamakta.
  • ahahaha entry silmelere de başlamış. bu neyin korkusu ki? sen sağa sola "orospu çocuğu" de sonra da sil. ilginç bir karakter.
  • özel mesajları falan bilmem de, adam gibi bir tartışmada bile 15 yaş agresifliğinde ironik hakaretlerle ortamı şenlendiren yazardır. bir nevi kusturan ironi. seçtiği kelimelerin hakaret oranındaki fazlalığın savını güçlendirdiğini düşünüyor olmalı. en basitinden: (bkz: ulusalcı/@silencer)

he bir de, suratımın bok gibi olması için bana kim olduğunu söylemesine gerek yok, hakaretlerini okumak yeterli mide bulantısını veriyor.
hesabın var mı? giriş yap