• millet ne kullanıpta bu kafalar erişiyor cidden merak ediyorum.
  • açılım kendimi feda etmeye geldim.

(bkz: 20 eylül 2020 simülasyonun bugünü ve yarını)
  • şu devirde içkiye nasıl para buluyorsunuz, anlamıyorum
  • bakırköy yakın ise uğra derim
  • güzelmiş. eğer ters giydiğin pijamayı düz çıkarmana rağmen böyle oluyorsa baya ilginç bir durum olur. simülasyonun bugını bulmuşsun derim.
  • vat iz metriks ulan
  • evet değişik bir yazı olmuş. ama bu simülasyon olduğunu değiştirmez. hala bir iddiadır ve aksi ispatlanana kadar gerçek olma payı vardır. ama simülasyonda olduğumuzun en büyük kanıtı gerçekten de olasılık kuramlarının işlememesidir. herşeyi olasılık olarak hesaplayabiliriz.benim için olasılık 2'ye ayrılır. matematiksel olasılık ve gerçek hayattaki olasılık. matematiksel olasılık hiçbir zaman gerçek hayatta çalışmaz. sadece matematiksel işlemler yaparken soru ve çözüm kalabalığıdır. gerçek hayattaki olasılık ise her zaman %50 'den oluşur. benim gibi mühendislerin anlayacağı şekilde 0 veya 1 'dir. yani bugün yaşıyorken yarın sabah ölme ihtimaliniz %0.003 olarak hesaplanabilir. bu veri bugüne kadar ölmediğiniz için bu kadar düşük veya 50 yaştan sonra ölüm oranları verisel olarak arttığı için yüksek de olabilir. herneyse istatiksel olarak diyelim ki yarın sabah ölme ihtimaliniz %0.003 'tü. bir sabah o ihtimal gerçekleşirse o zaman hala %0.003 diyebilir miyiz? yada 3. kattaki dairenize araba uçarak girip sizi öldürme ihtimali çok daha düşüktür. peki bu olay gerçekleşse ve ölseniz hala bu olasılığı çok düşük kabul edebilir miyiz? yani yarın ölme ihtimaliniz %50. buraya yazı yazma ihtimaliniz %50. bunu okuyor olmanızın ihtimali %50. hayatta ya varsındır, ya yoksundur.bir işi yapıyorsan da hiçbir zaman boşuna yapmıyorsun demektir. her zaman yaptığın iş bir diğerini tetikler, yapmadıkların da. %0.003 ihtimalle var olamazsın :)
  • bu yazıyı okuyorsan halen simülasyonun bir parçasısın. çıkmak için (bkz: tıkla)

(bkz: lamba buga girmiş)
  • ben de gayri ihtiyari saate baktığımda genellikle 14:53 olduğunu görürüm.sadece dijitalde tabii. çok da şeyapmamak lazım.

edit: yalnız değilmişim. bu entryi yazdıktan sonra 5 kişi mesaj atmış. hepsi aynı dertten muzdaripmiş.
  • benim para çekmek vs. için bankamatiğe doğru her yönelişimde yakaladığımdır. hiç şaşmadı. para çekmek için bankamatiğe doğru yürüyorum. bankamatik boş, etrafta da kimse yok. bankamatiğe 5 metre kala bir anda en az 2-3 kişilik sıra oluşuyor. bu kişiler bildiğin npc. ara ara kafamı uzatıp, "ne yapıyor lan bu adam bu kadar zamandır?" diyerek bakıyorum. allah belamı versin boş boş ekrana bakıyor.
hesabın var mı? giriş yap