• ulan bi an mallaşıp ankara sincan sandım, ne kerizim be!
  • isim benzerliği nedeniyle ankara'daki sincan-kızılay otobüslerini akıllara getiren yasak. sincan'da otobüse binen kadınların yüzde doksandokuzu türbanlı zaten, böyle bir şey olsa ya o otobüsleri yakarlar, ya da ego iflas eder.
  • (bkz: ankara sincan)

ne oluyo amk dedim birden :)
  • sözde demokrasi, özgürlük yanlisi bir takim yazarlarin savundugu yasak. böyle de dengesiz, hatta iki yüzlü olduklarini görmüs olduk. daha neler görecegiz bakalim.
  • (bkz: doğu türkistan)
    (bkz: uyguristan)
    (bkz: sinkiang)
    (bkz: şincan)

(bkz: sincan)
    (bkz: etimesgut)
    (bkz: keçiören)
    (bkz: mamak)
  • ankara sincan'daki uygulamanın tam tersidir.
  • pek anlam veremedigim olay. benim bildigim (ki biliyorum) dogu türkistan´da gerek uygur, gerek diger azinliklarin kültüründe türban, pece ve burka gibi gibi bir adet yoktur, varsa da cok seyrektir. acaba ne zaman hangi sebeplerden dolayi bu insanlar pece takmaya burka giymeye basladilar? benim bildigim uygur kadini kafasindan türbani cikarilinca degil, ettigi dansa, söyledigi sarkiya karisilinca isyan eder.

cin´in yaptiklarini zaten burda tartismaya gerek yok ama basligi acanlarin ve destekleyenlerin konuyla ne kadar ilgisiz kisiler oldugu, basligin dogu türkistan yerine cin´in uydurdugu xinjiang kelimesinin yandan yemisi sincan´la acilmasindan belli. olm ümmetciler, orada nerdeyse 100 yildir yapilan isler bunlar, benim büyük dedemi kasgar´in orta yerinde üstüne benzin döküp yaktilar zamaninda, simdi bi otobüste türban yasaklandi diye mi farkina vardiniz herseyin? alin desteginizi götünüze sokun. olmaz olsun!
  • yanlış açılan başlık sonrası bir anda "20 sene önce tanklar geçerken sincan dan şimdi gelinen nokta nasıl bir paradoks yaratıyor. gökçek buradan ne mağduriyet çıkarır?"diye düşünürken gerçekle karşılaştığım yasak.
  • konu hakkında fikirlerim tamemen şu abi ile aynıdır. https://www.youtube.com/watch?v=v5lfpucciwo
  • çin'in sınırları içinde bulunan ne kadar köklü olursa olsun fark gözetmeden bütün kültürleri asimile edip tek tip insan için yaptıkları uygulama. ırkçılık desen değil. binlerce yıllık kültürleri yok ederken, onların dilleri de yok oluyor ve bir daha geri gelmeyecek bir hazine yok oluyor.
hesabın var mı? giriş yap