• kız olursa asya. bi daha kız olursa zeynep. bi daha kız olursa karıyı boşarım.
  • adıyaman. okan bayülgen istanbul koydu. ilham verdi bana. adı yaman olsun bari.
  • 3 çocuk yapıcam. birinin adı rüzgar (toruna rüzgar'ın oğlu diyecekler sırf onun için), birinin adı yağmur, en sonuncusuna da ramazan.
    rüzgar'la yağmur'u muasır medeniyetler seviyesinde yetiştirip ne okumak istiyolarsa destekleyeceğim. hayallerine karışmayacağım ama bana sorarlarsa rüzgar'ın rock davulcusu, yağmur'un senarist olmasını isterim. ama kendileri bilir nasıl mutlu olacaklarsa öyle olsun.
    ramazan'a gelince; tekne kazıntısını hiç bir yere salmam, yanımdan ayırmam. ilköğretimden sonra okutmayı düşünmüyorum. sanayiye vericem onu kaportacının yanına et-kemik hesabı adam olsun biraz. ne öyle lan abisini, ablasını okuttuk biri mühendis oldu biri avukat ne bir hayırlarını gördük ne de bayramda gelip bi el öptüler. analarını bile kırk yılda bir arıyolar. bunu bırakmam bi yere kendime yaptım bunu. otursun tükkana baksın, bize baksın, bi koşu gidip ekmek gaste alsın gelsin. peşindeyim ramazan.
  • detercan.
  • dün aldığım nüfus kağıdının üzerinde yazan isim şöyleydi:
    (bkz: deniz kemal)

baba oldum sözlük...
  • kız:yasemin

erkek:ali

günün yemeği:karnıyarık.
  • erkek olursa şuku,
    kız olursa şükela.
  • kız olursa 869-k-046-2020
    erkek olursa 869-e-037-2020
    barkod sistemine geçeceğim, çok cocuk yaparsak envanter takibi kolay olsun.

edit: objectvedam uyardı, ülkemizin barkod tahsisi olan 869 koda eklendi. çocukların soyu sopu belli olsun.
  • "ulan biriniz de ayşe, fatma, zeynep, ali falan koyun çocuğunuzun adını" dedirten tuhaf tuhaf isimlerdir. yok artemis, yok pamira, tuana. birbirinden çirkin, farklı olsun diye düşünülüp abidikliğe doğru evrilmiş isimler. sen bu çocuğu bakkala nasıl yollayacaksın? "artemis, iki ekmek al gel yavrum..." "pamira bana bi kısa samsun kapıp getirir misin?" koca yunan tanrısını bakkala mı yollayacaksın? okuyla sikertir adamı.

meksika dizisi mi lan bu? peh...
  • erkek olursa iskender, kız olursa yaprak.
    soyadım döner olduğundan arkadaş geyiklerinde bolca tavsiye edilen isimler.
hesabın var mı? giriş yap