• dünya tatlısı dişi bir muhabbetimiz var. biz bunu 15 günlükken erkek diye almıştık ama sonradan anladık ki dişiymiş.

ben adı çirkin olsun istedim. hanım da gıcık olsun diye inat etti. birkaç ay ben çirkin o gıcık dedikçe bizim haylaz hem çirkin hem de gıcık demeye başladı. gelen misafire çirkiiiiinnnn gıcııııııkkk deyip deyip ıslıklar mı çalmasın hişt pişt mi demesin, kendisine hitaben yaptığımız her şeyi taklit etmeye başladı.

kapı zilini aynen taklit ediyor. hanımla birbirimize bakıyoruz acaba kapı mı çaldı kuş mu öttü diye. bazen kapıyı açıyoruz bakıyoruz kimse yok, bazen de çirkin ötmüştür deyip bakmıyoruz insanlar dün evde yoktunuz diyorlar. parmağında oynatıyor bizi şırfıntı.

sabah kahvaltı yaparken bizim masaya oturduğumuzu görmesin, kendini parçalıyor kafesin içinde beni de çıkarın diye. çıkarıyoruz bizimle beraber masada kahvaltı yapıyor. beyaz peynire bayılıyor. en sevdiği yemek de acı biber dolması. salçalı bütün çorbaları da çok seviyor.

hanım bana aşık olduğunu söylüyor. kafesten çıkmasıyla kulak mememe yanaşması saniye sürmüyor.

dişi muhabbetler ne konuşur ne de bu kadar yakın olur diye bilirdim ama bu vatandaş çok dilli çıktı. zilli...

çok seviyoruz kendisini. bizimle beraber upuzun mutlu bir ömrü olur inşallah.
  • en basarisiz olanlarini anne ve babamin koydugu isimlerdir. ev hayvanat bahcesi gibi, severiz guzeldir de bir insan papagana 'kuş', kediye 'kedi', husky cinsi kopege 'kopek' ismi neden takar anlam veremem.
    ha bu arada koyde amcamin ilgilendigi bir atimiz var. adinin ne oldugunu siz tahmin edin.
  • tür: kedi
    cinsi: tekir
    adı: mısır
    pisipisi deyince gelir
    yürügit!, lan naptın!, bırak kız! deyince gider.
    mısır deyince mal mal bakar.
  • muharrem-bukalemun
    gerçi bir gün ağırlayıp tekrar bulduğumuz yere bıraktık.
    yolun açık, dilin uzun olsun muharrem.
  • ilker. çok sevimli, şişman ve pofuduk bir insan. abim. bakalım nereye kadar besleyebileceğiz...
  • empati isimli kedim var.
    kardeşi sempati de vardı ama kendisini kaybettik.
    empati' yi istersek pati diye de sevebiliyoruz, gayet kullanışlı bir isim...

antin - kuntin kaplumbağalarımız vardı adını annem koydu, antini de bir kış uykusunda kaybettik sadece kuntin var...
hesabın var mı? giriş yap