253 entry daha
  • gezdikçe yazacağım ama bunlardaki yozlaşma bizi ziker atar. polis bildiğin mafya olmuş. ulan günde 3 kere durdurulur mu? toplam 2 saat surmemisimdir.

herkesin işini yapmadığı ya da yanlış yaptığı yarrak gibi ülke, özellikle devlet ve devlet kurumları.

vize ile ilgili burası önemli

vize islemini değiştirdiler, eskiden 60 dolardı kapida da alinabiliyordu.

simdi o orospu çocuğu malum aracı şirketi koydular, artik havalimanında olmaz yediler. önceden online olarak yapmak gerekli ve islem ucreti falan derken sanırım 110 dolar ödedim. havalimanına inince gordum ki, hala kapida 60 dolara aliyorsun ve çok daha kisa suruyor. en azından ben geçerken sıra yoktu.
    bu arada vize başvuru sitesi degismis ama otomatik yonlendirme yoktu bir hafta boyunca (sansima ben de o ara almaya çalışıyordum). 2-3 gün uğraştım sonra sağolsun reddit'e biri bulmuş yeni siteyi.

scooter kiralamak isteyenler için

dünyanın çoğu yerinin ehliyeti burada geçerli değil. ızin belgesi almanız lazım. havalimanında oluyormuş galiba diye duydum, orda yoksa colombo'a trafik müdürlüğünde mi ne. onu araştırıp yapin. 10 dolar masrafi var. ben onu yapmadim, hiç haberim yoktu, indim guneye ve burada rüşvet muhabbeti yaptim dün toplam bir saat. ingilizce bilmiyorum diyince biraz uğraşıp bıraktılar, so sefer artik cok uzayınca biraz para verdim kurtuldum. ama bir daha hayatta vermem. tourist police'i arayip şikayet edicem diyeceğim. yani cezasi var 60 dolar kadar ama adam seni alip subeye goturemez cunku anladığım kadariyla turistleri çok önemli bir sey olmazsa buraya getirmeyin, adamların tatil zevkini sikip ülkede turizmi bitirmeyin diye talimatlari var. zaten rüşvet isteyip hayatta goturemez, artık o sansi kaybetti. ıkinci seferinde hadi gidelim dedim merkeze, bıraktılar direk. ama siz o belgeyi araştırıp alin, suratlarina çarpın pezevenklerin.

özetle, türkiye o kadar kotu degil lan. olm middle east kompleksiniz falan var, şöyle kotuyuz, boyle kotuyuz diyoruz, tamam 5 lira icin adam bicaklayanlar da var ama biz bu yavsaklardan bin kat daha serefliyiz, onurluyuz. birbirlerine olan saygıyı bilemem ama turistlere yaklaşımlari konusunda sokak köpekleri kat ve kat daha onurludur.

bu arada gidin, gezin çok güzel bir ülke. ben de eğleniyorum, bunlar benim keyfimi kaciramaz. sikayet için degil de bilinsin diye yazıyorum. burada para ödediğiniz herşey için en sonunda hassiktir ya yine kaziklandim amk hissini yasatacaklar.
hesabın var mı? giriş yap