• yurt disindan ar-ge birimine numune olarak gelen dondurmayi afiyetle mideye indirdigi an.
  • laboratuvarda ortalama $50.000 lik elektronik cihazlarin üzerine sakarligindan kahve döktügü an...
  • sigara icmek icin yanlislikla acil cikis kapisindan cikip yangin alarmini baslattigi an...
  • adli tatile denk gelen iki hafta boyunca bir hukuk burosunun masasinda boş boş ve ezik ezik oturduktan sonra yeter artik diyip harry potter okumaya başlayıp, o esnada buro calişanlarindan birinin yaniniza yaklaşip ah hangi hukuk kitabini okuyorsun bakiim diyerek, kitabin kapağina elini uzattiği an bitiş anidir.
  • 18 - 22 yas arasindaki zeki sarisin mavi gozlu uzun boylu iyi huylu stajiyer bir kizin bittigi an mini etekle geldigi andir. biter cunku, sirekette ne kadar bekar hatta bekar olmayan ama yavsak olan erkek varsa kizin etrafinda salyalarini sacarak pervane olmaya, burunlarinda top cevirmeye baslarken, sirketteki kadinlar da hemen ellerine aldiklari minik bebeklere woo doo buyusu yaparak kizin ayagini hatta hayatini kaydirmaya ant icerler.
  • sirkette calisan bir suser'in sozlukte o sirketle ilgili bir stajyer entry'sini ve sonrasinda stajyerin kimligini tespit ettigi an.
  • butun onlemlere ragmen tum sirket bilgisayarlarina virus bulastirmayi basardigi an.
  • staja başlayacağı ilk gün işyerine yarım saat kadar geç giderek patornu beklemek ve 10 dakika sonra gelen patronun " çok bekletmedim umarım." sözüne karşılık "yok sizin 1 saat kadar geç geldiğinizi bildiğim için ben de geç geldim" demek ve "ben asla işyerine geç kalmam bu sabah toplantım vardı ondan şimdi geldim." cevabı ile yıkılınan andır.
  • cok uluslu bir sirkette turkiye ceosunun yogun programindan iki kere ertelenen stajyerlerle bulusma toplantisinin ortasinda, genel mudure donerek benim isim var cikmam lazim dendigi an ve herkesin vay be genel mudur bile burda ama o calisiyor dendigi andir.

bir baska orneginde ise yine ayni toplantinin bir sonraki yilki tekrarlanan oturumunda, ceo'ya gayet ciddi bir sekilde, simdi biz stajyerler en cok calisan grubuz, bizim bir ust kadememiz biraz daha az, onun ustu de daha da az calisiyor. herhalde siz de boyle golf molf falanla vakit geciriyorsunuz dedigi andir.
  • aynı ofisi paylaştığınız ve fakat sizi sevmeyen (nedenini anlamış değilim) bayan çalışanın ziyaretçisine "iyi oldu geldiğin, insan yüzü görmüş olduk" demesi ve ziyaretçinin şöyle bi size bakması.

oha!
hesabın var mı? giriş yap