• zamanın ötesinden gelen edit: arkadaşlar ilk entry uçmuş ilgili kaza şudur: kaza
    motorcunun haklı tavırları, masrafımı karşıla git saçmalıkları irrite edebilir...

motorların trafik kuralları farklı mı bilmiyorum ama sağdan araç geçilmez. bu durumda motor suçlu oluyor.

edit:
    kanun numarası: 2918 (karayolları trafik kanunu)
    madde 54/3
    geçme, geçilecek aracın solundaki şeritten yapılır. geçilecek aracın sürücüsü ses ve ışık cihazları ile uyarılarak, geçerken kullanılan şeritte güvenli mesafe gidildikten sonra işaret verilip izlenecek şeride girmekle tamamlanır.
    araçların sağından veya banketlerden yararlanmak suretiyle geçmek yasaktır.
    ancak, herhangi bir araç, başka bir yola, karayoluna bitişik bir mülke girmek veya sola yanaşıp durmak için bu niyetini sola dönüş işareti ile belirtmiş ise bunların sağındaki şeritten geçilebilir.

motorun herhangi bir özel mülke girme veya durma gibi bir derdi olmadığı için suçludur ve polis suser'in dediği de yanlıştır. işine daha fazla saygı duyup öğrenmesi dileği ile.
  • bir araç sürücüsü sağ şeritte iken sağını kontrol etmek zorunda değildir. bu nedenle nere boşsa oradan gitmeye çalışan motorcu bariz suçludur. taksici müşterisini sol şeritte mi indirsin kask kafalı?
  • sağdan geçmek zaten doğru değildir.
    sağa yanaşmış ve durmak üzere olan bir aracın yanından geçerken bu duruma sebep olan motosiklet sürücüsü tartışmasız suçludur.

kapıyı açan kadın da bir yolcu olarak kaldırım ile araba arasındaki 30 cm boşluktan bir motosikletin geçmeye çalışacağını öngöremediği için suçlanamaz.
  • basima gayet gelmis olan bir olaydir. taksiden inerken kapiyi direk actim ve o esnada sagdan gecmeye calisan x dukkanin dagticisinin bisikletine vurdum. adam gitti tren istasyonunun kolonuna carpti. yemekler falan dagildi.

adama "iyi misin diye?" sordum. diklendi. ben de diklendim. adam yemeklerin parasini + bisiklet tamir parasini istiyor. birbirimize girdik girecegiz. araya taksici girdi. dedim tamam. polisi arayalim. verecegim parani. e got yer mi? yemez. ulan karsimda efelenen eleman bildigin zuzu oldu. yok polis cagirmayalim ama tanri iyidir, bunun cezasi benden bir sekilde cikar, tarzi sacmaliklara bagladi. ulan ben de biliyorum basima kotu bir sey gelecek. ama sen istedin diye gelecek degil. adam isine gitti, ben isime gittim.

kisacasi, araclarin sagindan gecmeyin arkadaslar. yanlis yapiyorsunuz.

edit: umarim o gelen muzik sesi sonradan eklenmistir. iki teker uzerinde gidiyorsun, gayette hayvanlar gibi muzik dinliyorsun. guzel kardesim, sen kendi canina onem vermiyorsan, baskasi da vermez. ayni durum arabacilar icin de gecerli, kamyoncular icin de. ayik olun arkadasim. belki korna geldi. nasil duyacaksin?
  • motorsporluyum ama yok abi hicbir aracın sağından gecemezsin trafikte.

ama kadının da dikkatli inmesi gerekirdi o ayrı mevzu. benim motorla en cok korktugum olay bu kapi acmadir. umarım başıma gelmez.
  • her türlü suçlu olan motorcudur. yalnız anlamadığım bir şey var, taksiciyi nasıl suçlayabiliyorsunuz? adam en sağa geçmiş zaten, yolcu da en sağdan çıkıyor ama trafiğin kanserleri olarak gördüğüm motorculardan biri geliyor göt kadar aralıktan, geçmeye çalışıyor. bir arabayı geçmek istiyorsanız etrafında boş bir şerit olmalıdır ancak burada boş şeridi bırakın, kaldırım var. çok ilginç mahlûklar ama şu motorcular, işlerine gelince trafik kuralları onlar için geçerli oluyor, işlerine gelmeyince zırt zırt en ufak aralıklardan geçmeye çalışıyorlar. trafikte araba kullanırken karşılaşıyorum bazen, insanı sinir ediyorlar. yan yana 3 şerit dolu, aradaki o ince boşluktan geçmeye çalışıyor herif. şerit yoksa geçmeyeceksin arkadaş, zor geliyorsa git kendine bisiklet al, bisiklet yollarından ferah ferah git.

edit: videonun sadece kaza kısmını izlemiştim şimdi geri kalanını da izledim ve hayretlere düştüm. dürzü hem suçlu hem de "yol bura ya" diye üste çıkmaya çalışıyor. lan göt, kadın şeride doğru soldan inmemiş ki bayağı kaldırım tarafından inmiş ama gelip bir de üste çıkmaya çalışıyor. bu herif mesela trafikten men edilmeli çünkü yüzsüzün teki. sen hem kural ihlâli yap hem de gel "yol burası ama yeaaa" de. taksicileri de sevmem ama şu motorcular kadar lüzumsuz tipler görmedim.
  • motorcunun nasıl kivirdigina şahit olduk.
    hem suçlu hem güçlü hödük.
  • filmlerde sıklıkla kullanılan araba - motorcu kovalamacasında kötü motorcunun başına gelen durum.
  • motorcu her halükarda haksız çıkacaktır. sağdan gitse neden sağdan gidiyor, oradan araba mı geçilir derler. soldan gidince senin ne işin var sol şeritte derler. çomarlık sadece tek güruha özgü değil türkiye'de...

edit: motorluyu savunmuyorum koduğumun çomarı. senin zaten niyetin bozuk. ağzından salyalarını saçarak motorcu gömmek için başlığa dadanıyorsun. sorunum seninle. evet seninle!!!
hesabın var mı? giriş yap