• makarna kömür nimetinden aşırı faydalanmış trol başlığı
  • zaman-imkan-rezalet endeksine bakarsak:
    2019 tanzim kuyruğu >1970'lerdeki gaz/yağ kuyrukları
  • 70 lerde ne karnesi lan.

o karne mevzusu 1940 ların ikinci dünya savaşı atmosferinde ülkeye ithalat engellenir de burada ne yer ne içeriz ne zaman biteceği de belli değil diye yapılan bir şeydi.

bir de aklı sira gezi mezi esprisi yapmış.

neyse gülün geçin.
  • savaş sonrasını, kıbrıs ambargolarını falan bunları bilmeden mal gibi konuşursanız böyle olabiliyor işte.

o zamanlar; devlet tüm duran varlıklarına, rafinerilere, fabrikalara, limanlara, topraklara, işletmelere sahipti ve gerektiğinde diğer devletlere de posta koyuyordu.

şimdi devletin neredeyse hiç duran varlığı yok, üstüne de amerika' ya rahibini vermiş, rusya' dan kırk kere özür dilemiş. ona rağmen insanlar sokaklarda tuzunu almış, ucuz hıyar sırası bekliyor.

bence şu an durum daha vahim. çünkü en azından o zaman seni ayağa kaldırabilecek varlıkların ve koruduğun bir devlet gururun vardı. artık bunların ikisi de yok.
  • bu uygulamanin 2,5 ay sureceginin farkinda misin?
  • 70’lerdeki kuyruklardan şikayetçi olanlar, türklerin rumlar tarafından kesilmesine seyirci kalmak isteyen vatan hainleri ve onların hain torunlarıdır. bugün ki kuyruklar için ne bir harekat düzenlendi ne bir ambargo var. tamamen hükümet fiyaskosuna bağlı sıralar ile kıbrıs ambargosuna bağlı sıraları kıyaslamak zaten beyinsizlik örneğidir.
  • sokmuşum 70'lere. bana ne kardeşim 70'lerden? ben 70'lerde yaşamadım, şu anda da 70'lerde yaşamıyorum.

şu anı da kendi standartlarımın ne kadar düştüğüne göre değerlendiririm.
    70'lere göre değerlendirmek ve de o tarihlere göre kendime standart koymak zorunda değilim.

geçmiş tarihe göre yaşam kalitemizde bir değişiklik olmaması gerekiyorsa o zaman, buyrun hep beraber ortaçağdaki ahır seviyesindeki taştan yapma evlerde yaşayalım.

düzeltme:yazım.
  • 70'lerde kıbrıs'ın yarısını aldık, şimdi ise ege'deki adaları kaybettik. karşılaştırılamaz bile.

not: geçmiş hükümetleri eleştirme hakkım saklıdır
  • birisi bütün dünyanın krize girdiği diğeri ise bütün dünyada gıda fiyatlarının düştüğü ve üretim teknolojilerinin ucuzladığı dönemde gerçekleşmesi dışında farkı olmayan iki kuyruğun karşılaştırılması.

70lerde ki kuyruklar zamanı da karaborsa fiyatlarını karşılayabilirseniz kuyruğa girmeden ürün satın alabiliyordunuz. bugün de market pazar fiyatını karşılayabiliyorsanız oralardan alabilirsiniz ürünleri.
  • gayet mantıklı bir harekettir.
hesabın var mı? giriş yap