• evlatlarınızın 9 ay boyunca gideceği düşünülürse aylık 8 bin küsür tl'ye denk gelen ücrettir. yemek, ulaşım vs. ücretler hariç tutardır.

ted koleji ücretler

anaokulu kayıt bilgilerinden kontrol ettiğimde a1 ve a2 grubu yer almaktadır. iki grup için ayrı ayrı ücretlendirme yapılıyor mu bilgisi sitede yer almamaktadır.

türkiye'de herhangi bir okulda alınacak eğitim bu kadar para eder mi tartışılır.

gelen mesajlar üzerine edit: şahsi kanaatim bu ülkede gerçekten çok yüksek bir meblağ. bu bütün gelir grupları için geçerli. tahminimce sınavda %1'lik dilimi doktor olan başka ülke yoktur diye düşünüyorum. bu çocuklar bu yetiştirilme tarzı ile ülkeye yön verebilecek mühendisler olabilecekken gidip ucra bi köyde doktor olacaklar. sırf ailelerinin bizim oğlumuz doktor havasını atabilmesi için. o yüzden bu paralarla özel ders vs. aldırıp çocuğun üniversite ve master için yurtdışında eğitim almasını sağlardım. hee hem okutup hem üniversite için böyle imkan sağlayabilecek ailelere zaten lafım yok ama aylık geliri 20 bin civarı olan bir aile bunu yapıyorsa çok doğru gelmiyor bana.
  • bankaya koyun her yıl verdiğiniz bu paraları, ileride özel üniversiteye gitsin yavrucak dedirten hede. üzerine işini kuracak önemli miktar sermayesi de olmuş olur.
  • ilkokula giriş için anaokulu şartı olduğu ve ilkokulda da indirim olduğu varsayılırsa şayet okul bazında; aylığı 8bin küsurdan düşüşe gelen ücrettir.

elbette ki çok yüksektir. ancak, bahsi geçen okul da ted'dir ve herhangi bir okul değildir. haliyle standart bir okulun hemen hemen yarısı olduğu düşünüldüğünde, bir standart ve kalite korumaya çalışan okul için normal karşılanabilir belki de.

not: yüksektir.

hayat pahalılığının hırsını benden çıkartmaya çalışan mesajlar üzerine edi: ted'li değilim, ve dahi hayatımda özel okulun kapısından geçmedim. yüksek olmasını da savunmuyorum. iyi olduğunu da iddia etmiyorum. yalnızca durum değerlendirmesidir.
  • sanki bu okullardan cikan cocuklar alfonso cuaron gibi roma'yi çekip 5 tane oscar aliyor. en fazla olacaklari koç'un adami şahenk'in adami. yazik bu harcamalara.

asil kazik torpilsize 73 bin torpilliye 37 bin seklinde. anasi veya babasi ted'li olana %50 indirim var. demek ki ederi o.
  • o kadar parayı bankaya koyarımcılara hastayım doğrusu. olmamış beyinleriyle nasıl da cin gibi düşünüyorlar. en önemli yaşlarında çocukların kültürel, akademik, sportif,öz güven gibi envai çeşit konularda donanımlı olmasını sağlayan okula verilen paradır.

derseniz ki bütün okullar niye böyle olmuyor, bu kadar para vermek zorunda mıyız bunlara sahip olmak için, evet, o zaman haklısınız.
  • yakın bir tanıdığımın kızı tam tamına eğitim masrafları için babasının 200 bin tl civarı parasını yedi.
    sonuç 20 sinde kaçarak evlendi. şimdi 3 tane çocuğu var ev hanımı.

velhasıl kelam istersen york a, robert e vs yolla.
    zeka parıltısı olan çocuk devlet okulunda da belirli bir kapasiteye ulaşıyor.

ama hala ülkemizde öğretmen maaşı şu kadar öğretmen tatili bu kadar diye tartışıla dursun bu fahiş fiyat politikalarından kimse rahatsız olmasın, o da işin ayrı tarafı
  • ted tarafından pahalı kalırım diye bir endişe olmadığı için açıklanmıştır ve tepki çekmesi normal olan ücrettir.

ted hakikaten ted iken okumuş biri olarak* madem indirim var ve çoğu okuldan ucuz gönderelim dedik ama göndermedik, gönderseydik fiyat 32.000 idi.

seneye anaokulu ama örnek olsun diye söyleyeyim, şu anda gittiği kreş* 2019-2020 için %30 zam yaptı. anaokulu ve üstü eğitimde hemen hemen tüm okullar bu seviyede giydirecekler.
  • karşılığı olmayan bir ücrettir. eğitim bilimleri uzmanıyım. geçen sene doktora dersi aldığım eğitim bilimleri alanında türkiye’deki duayen profesörlerinden biri (birçok büyük koleje danışmanlık yapmış ve yapmakta olan biri) derste şöyle demişti. “bu ülkedeki en kötü devlet okulu en iyi kolejden daha iyidir”. düşünün bu kadın birçok özel okulun danışman olsun diye kapısımda yattığı bir kadın. ben bir uzman olarak şunu söylüyorum: çocuğun eğitimdeki en önemli pay ebeveynindir. eğer siz çocuğunuzla kaliteli zaman geçirirseniz, çocuğa sevildiğini hissettirip öz güven aşılarsanız ( ki bunu şımartmadan yapmak gerekir) o çocuğun başarısız olma ihtimali yok.
  • çok normal bir fiyattır ankara da binlerce aylık 100 bin tl üzeri geliri olan insanlar var. bunların çocukları bizimkiyle beraber tabi ki okuyamaz. serbest piyasa kapitalizm vs.
  • insanın çocuk yapma hevesini kaçıran başlık.
hesabın var mı? giriş yap