• yapılmaması gereken zamdır. güçlü türkiye için, iha siha yapmak için para lazım. benim asgari ücretle geçinen kardeşim ara zamdan feragat eder. artık ara zam yapılmamalı.
  • bence kesinlikle zam yapilmali. cunku her zam sonrasi piyasadaki urunlerin fiyati zam oranindan daha cok artiyor ve dolayisiyla asgari ucretlinin satin alma gucu dusuyor.

boyle dusunuyorum cunku bu adamlarin guzel sozle iflah olmalari mumkun degil. bir bardak suya muhtac kalinca akillari baslarina gelir de ama yol yabdi, alni seceye degiyor, alamanya bizi gisganiyor vs.. embesilce dusuncelerinde kurtulurlar.
  • zam olacaksa da iptal edilsin.
  • asgari 500 dolar altında kaldıkça esnaf 2 sene evvel yırtındığı gibi yırtınacağı için tıpış tıpış gelecek olan zamdır. 300 dolar seviyeleri bu ülkeyi ancak bir grup zenginin dükkanı haline getirir.

asgari artarsa enflasyon çıkar diyenler sene başında 2 kat artırılan ücrete rağmen yavaşlayan enflasyona bir açıklama yapamadılar. son tuik raporunda dogalgaz zırvalığı vardı evet ama hepsi bir yana zamlar duruldu. zaten rte'nin de planı muhtemelen buydu.

her şey bir yana parasal sıkılaştırma gelecekse bu en son dar gelirliye uğramalı. sağlık bakanına ayak üstü milyarlık kıyak çekerken yoksul kesime yapılan sadaka artışına kimsenin engel olmaması lazım. asgari artışına gelene kadar sıkılması gereken çok kemer var.

gelmesi gereken zamdır.
  • dolar olmuş 23 lira. 500 dolar olacak diyordu bakan bey.
    bunu dediğinde 10.000 tl ediyordu. şimdi 11.500 tl ediyor.
    bunlar asgari ücreti belirleyene kadar da dolar 25 olur.
    bakalım nasıl karar verecekler 500 dolar 300 dolar olacak mı göreceğiz.

tahminim 11.000 tl olarak güncellenecektir.
  • kafaya bakar mısın asgari 300 dolar olması gerekiyormuş. yani bu arkadaşa göre şu an 6900 liraya geri inmesi gerekiyor. sanki dolar artınca bir tek işveren'in işçi'ye harcadığı maliyet artıyor. böyle saçma insanlar yorum yazıyor aklım almıyor yemin ederim.

asgari ücretin en az 11.500 tl civarına çekilmesi gerekiyor. 500 dolar olacak diyorlardı. dolar 25 civarına gelse bile 11.500'e kimse bir şey demez.

insanlar artık cebindeki parayla bir şey alamıyor, aldıkları her şey borç. bu insanlara 8500 asgari ücreti görmek reva değil. kimse kimseye neden şu partiye ya da neden buna verdin diyemez ki ülkenin %50'si oy vermedi zaten mevcut hükümete. bana ne demek yerine insanları düşünmek lazım. millet şu an düğün yapamıyor, evde bozulan beyaz eşyasının yenisini alamıyor. bakın 2.el forumlarına, sitelerine, sayfalarına deli gibi alım satım oluyor.

en az %35 olması gereken zam.
  • asgari ücret zammına ne gerek var? ciddi soruyorum. söz verildi filan diyorsunuz da, söz tutulmazsa ne yapabilirsiniz ki? oy mu atmazsınız, unutursunuz yav 4 yıla. ben olsam yapmazdım zam filan asgariye, hiç gerek yok şuan. her neyse doğrusunu reisim bilir yaparsada umarım taş çatlasın 9999 tlyapar 1 tl'de kendi koyar 10bin'e sabitler asgariyi seneye kadar.

ytd.
  • niye şeediyosunuz anlamıyorum?

sayın maliye bakanımız sayesinde dolar olması gereken yere geleceği için çok büyük bir aksilil olmazsa;

tahminim:

350 baht civarında olacağı yönünde.

kesinlikle ytd.
  • asgari ücret 20.000 olsun. o zamlar hiç gelmeyecek, döviz hiç çıkmayacak, para pul haline dönmeyecekmiş gibi...
  • hiç gerek yok bas gitsin...
hesabın var mı? giriş yap