• amerikalı bir caz triosu. piyano, bas ve davuldan (bir de bunları çalan adamlardan tabi) müteşekkil. bu yaz onbirinci uluslararası istanbul caz festivalinde onları dinleyebileceğiz. özellikle ünlü bazı rock parçalarına yaptıkları ilginç caz cover'ları ile tanınıyorlar. bir nevi yeni esbjörn svensson trio.
  • geçen perşembe iş sanat'ta sahneye çıkan trio'yu dinlemek için taksim'den servise binmiştik. minibüse bindiğimizde sadece iki kişi daha vardı. bize dönüp ingilizce konuşup konuşmadığımızı sordular. böyle başladı muhabbetimiz!!ardında bu çift hakkında ilk öğrendiğimiz onların sırf konser için istanbul'a gelmiş olduğu oldu. daniel ispanya'da bir radyo programında -ki adı da "jazz for people who don't like jazz music"miş- keşfetmiş grubu. ardından internette bakıp konser yerlerini bulmuşlar. almanya'da büyük bir festival, romanya'da bir etkinlik arasından istanbul'u seçmişler. hem ekonomik açıdan daha uygun olduğu için hem de şehri gelip göresileri varmış. levent trafiğide ağır ağır ilerlerken çok hoş bir muhabbetimiz oldu trillian (alman asıllı) ve daniel(aslen şilili ve zamanında da kendi ülkesinde büyük bir rock yıldızıymış) sayesinde biraz daha tutundum gündelik yaşama.
    konser muhteşemdi. kendi parçalarını çok az çaldılar, çoğu coverdı ama kendi dokunuşlarını kattıkları kendi nefeslerini verdikleri güzelliklerdi.
    iş sanat etkinliklerini takip etmeye devam gençler..
  • çok güzel cover'lar yaptıklarına şahit olabilirsiniz: everybody wants to rule the world.
  • arada atladıklarım olabilmekle beraber şu albümlerinde şu coverları yapmışlardır:

these are the vistas:
    smells like teen spirit (nirvana)
    flim (aphex twin)
    heart of glass (blondie)

give:
    street woman (ornette coleman)
    velouria (pixies)
    iron man (black sabbath)

suspicious activity:
    chariots of fire (vangelis)

prog:
    everybody wants to rule the world (tears for fears)
    life on mars (david bowie)
    tom sawyer (rush)
    this guy is in love with you (burt bacharach)

wendy lewis'li yeni albümleri for all i care'in de 7 ekim'de çıkması bekleniyo.
  • davulcuları david king'in happy apple adlı grubuna da ismini veren, enstrüman olarak oyuncak çalma adetini gördüğümüz bir konser oldu dün geceki. zaten kendisi de çatal bıçağını etrafa vurup önündeki pırasayı protesto eden bi çocuğa benziyo davul çalma tarzı ve beresiyle. :)
  • dun aksamki konserlerinde for all i care'deki konuk vokalleri wendy lewis ile kulak pasi temizlemis amerikan jazz trio'su..
    ozgun cover'lara, ozellikle comfortably numb'a ne kadar sevinsem de, "and here we test our powers of observation" dinlemek isterdim..
    tum keyfin yaninda kafamdaki soru isaretleri wendy'nin sesi* ve king'in sahneye cikmadan once ictigi enerji icecegi ve attigi x sayisi idi..*

(bkz: hiperaktivite)

gecenin tuyler urperten anlari icin:

neil young - heart of gold
    wilco - radio cure
  • 21 kasımda cso'da, bileti aldım, sabırsızlıkla bekliyorum.

konser sonrası: yaklaşık 80 dakika sahnede kaldılar, dinlemekten büyük keyif aldım.
  • yorar bu herifler ama sanırsam cazın hareket etmesi gereken yönde hareket eden az sayıda gruptan biridir the bad plus günümüzde.
  • ankara'da 21 kasımdaki konser biletleri satışa çıkmış. aldık heyecanla bekliyoruz.
  • her bir parçaları tarafımdan oha nidalarıyla dinlenen, jazz fusion türünde müzik icra eden grup. soundları esbjörn svensson trio‘nun üzerine biraz rock soundu biraz da teknik yoğunluk eklenmiş gibi. yeni dinlemeye başlayanlar için give albümünü tavsiye ederim; baştan sona çok başarılı olduğunu kanısındayım.

edit:imla
hesabın var mı? giriş yap