• ayn rand'in bir mimarın modernistliğini ifade ederken cektigi sikintilari ve hayatini anlatan romani.
 • filmi de cekilmiştir. yonetmen king vidor, oyuncular patricia neal ve de gary cooper.
  kitabı kadar etkileyememiş, bir nebze hayal kirikligina yol acmistir film.
 • (bkz: fountainhead)
 • sinan çetin de bir yayınevi kurmuş ve ilk basacağı kitap bu olacakmış. konuyla ilgili haberde sinan çetin'in "solcular sıkıcı kitaplar basıyor. kitap nasıl yayınlanırmış göstereyim dedim" mealinde bir açıklaması vardı. (gazetenin yalancısıyım)
 • ayn rand'ın uzun bir kitabi, tabi en uzunu değil. (bkz: atlas shrugged)
 • orijinal ismi "the fountainhead" olan kitap ilk kez 1943'de yayınlanmıştır. geleneksel ve standart olana karşı özgün yaratıcılık için mücadele veren genç ve tüm hırsı mükemmeli yaratmak olan bir mimar * hakkındadır. geleceği projelendiren ve kazanmaya oynayan mimarın önünde bir istinat duvari gibi örülmüş, en uygun mimari çözümleri gerektiren bir başka proje dikilmektedir. bu proje aşktır...
  edit: bu entry buraya çeşme kafa başlığından yönlendirilmiştir. olsun.
 • elimde "howard roark, yetenegi, aski ve yasami" adiyla 1996 yili basimi bulunan kitap. cevirisini de sule sencan yapmis. herhangi bir yayinevi belirtilmemis ve nesil matbaacilik tarafindan basilmis.
 • ayn rand' ın türkçeye pınar ismiyle çevrilen kitabı.
  hani bazı kitaplar vardır; biraz unutmayı, biraz da yılların değiştirdiği sizin nasıl bulacağı merakının oluşmasını bekleyerek kitaplığın en görünen kısmına koyarsınız onları. aradan yıllar geçtikten sonra tekrar elinize alıp okursunuz. ve genelde hala seviyor olduğunuzu farkedersiniz. öyle bir kitap işte bu!
 • hıncal uluç'un sinan çetin'le birlikte gönüllü tanıtımını üstlendiği kitap. okuyanlara tavsiyem ilk başlarda sıkılsanız da kitabı bırakmamanız zira yazar sonradan açılmış hissi veriyo insana. benim en çok aklımda kalan yerleri insana zaman zaman klasik bir eser okuduğunu düşündürten diyalogları. howard roark karakteri kannatimce de abartılmış biraz ama anlatmak istediklerini onu kullanarak anlattığından yani bi nevi yazarın tek tabancası o olduğundan normal karşılamak lazım durumu. bi de insanda feci derecede mimar olma hissi uyandırıyo...
  ayrıca (bkz: ayn rand)
hesabın var mı? giriş yap