• ilk sezonlar itibariyle the it crowd diyeni döverim.
  • normal sırf farklı olmak adına daha az bilinen dizi övülüyor derdim ama it crowd kesinlikle kazanır.
  • the it crowd'ın sadece the work outing bölümüyle bile kazanacağı karşılaştırma.
  • pek doğru bir karşılaştırma değil ama komiklik açısından bakacak olursak, bence big bang theory kazanır, the it crowd çok daha özel ve sınırları zorlayıcı bir dizidir, empati kurmaya çalışırsak insanları kırabilecek bir şekilde komiklik yapmaya çalıştılar. ikisi de kendi tarzında en iyi diziler arasındadır.
  • illa karşılaştıracaksak, the it crowd big bang theoryyi döver, üzünüm. big bang theory iyidir, hoştur, hatta baya da severim, güzel güldürür falan ama hiç bi zaman the it crowdun yapabildiği gibi dakikalarca tepine tepine güldürmemiş, tekrar tekrar açıp açıp ezberleyene kadar izleme isteği yaratmamıştır.
    kaçıncıya izlediğimi bilmiyorum diziyi lan!
  • bomba imha robotunu uzaktan kontrol etmeye çalışan polis ile aralarında geçen diyalog:

-ı'm just having couple of problems with it
    -what kind of operating system does it use?
    -it's aaa, vista
    -we're going to die roy!

ve sonrasında gelen

-have you tried turning it off and on again?

https://www.youtube.com/watch?v=uc4vz6ibdty

it crowd'ın yeri bambaşkadır.
  • the big bang theoryye çok gülen birisi olarak the it crowdı seçeceğim karşılaştırmadır...

birisi amerikan komedisi, bilim milim ayağına tamamen fantezi dünyası sunuyor... öyle bilim adamları yok dünyada... tamam, çok gülüyorum ayrı mesele ama bence iki dizi karşılaştırılamayacak kadar farklı teraziye koyduğunuzda...

ingiliz komedisine gelince, tam bir durum komedisi ve gerçek hayatı daha fazla yansıtıyor... big bang'deki bilimsel göndermeler çok üst düzey, zaten normalde insanların anlayamadığı şeyler ve bunların anlaşılamaması, daha doğrusu dizideki karakterlerin bunları anlatamaması üzerinden prim yapılıyor, it crowd'ın durumu ise tam tersi, günlük basit şeylerin bile nasıl karmaşık gözüktüğü üzerinden espri yapılıyor ki bu bence daha komik...

oyunculuğa gelince, iki dizide de çok yetenekli oyuncular var, o konuda biri diğerinden üstün diyemeyeceğim, darısı bizim dizi sektörüne, bu çapta oyunculuğu bizim dizilerde de görmek isteriz...
  • karşılaştırmanın bile the it crowd a hakaret olacağı versus. the big bang theory yi severek izlerdim, izlediğim de ilk sitcom dur ama it crowd bir başkadır, gülme krizine sokar, tekrar tekrar izlemekten bıktırmaz. günlük hayat olaylarından ne kadar güzel güldürü yapılabileceğini gösterir. sadece big bang theory ile değil herhangi bir sitcom la karşılaştırmasında kazanan bellidir.
hesabın var mı? giriş yap