• iki gündür etkisinde kaldığım film, gözümün önünden gitmiyor sahneler. gerçekten çok güçlü bir film ama neden bu kadar az entry girilmiş anlamadım.
  • iranlı yönetmen muhsin mahmalbaf’ın hayali bir ülkenin diktatör başkan'ının torunu ile birlikte devrim güçlerinden kaçışını anlatan film.

--- spoiler ---

"gelen gideni aratır." eksenindeki arap baharı havasının yanında, yoğun bir dede-torun ilişkisi vardı. filmi izlerken -özellikle sonlara doğru- hep life is beautifulı hatırladım. bu arada torunu oynayan dachi orvelashvili çok çok tatlı.

--- spoiler ---
  • etkileyici bir yapım.

zalim bir diktatörün torunuyla birlikte devrimcilerden kaçışını konu ediyor.

yönetmenin film boyunca dede-torun ilişkisiyle zalimin içindeki insanlığı bize göstermesi, insanın nefretini sorgulaması açısından çok iyi.

bu film size kendinizi sorgulatıyor.

mutlaka izleyin.
  • 2014 tarihli muhsin mahmelbaf filmi. arap baharı denilen aldatmacanın çare olmadığını oldukça çarpıcı bir şekilde yüzünüze vurur ama anlayana tabi.
  • çok güçlü bir film. o kadar iyi sahneler var ki, yönetmene saygı duruşunda bulunmamak mümkün değil. izleyin, izlettirin.
  • digiturk'te denk geldiğim ama malum ortamlarda bulamadığım güzel film. malum ortamlarda bulana veya getirene yüzbin lira veriyorum.
  • gürcistan yapımı harika bir film.zalim bir diktatörün yaptıkları ile yüzleşmesini anlatır. neden bilmem gürcüler sinema sektöründe çok iyi iş çıkarıyor.
  • abd baskanlarina verilen kisaltma amacli unvan. bu unvani aldiktan sonra bir daha size hitap eden olmaz gayri mr. nixon.. mr kennedy.. diye
  • ülkemiz ve nice devlet baskanları için de kullanılan yabancı kelimedir , cumhurbaskanına tam olmasa da tekabül eder.
hesabın var mı? giriş yap