• türkiye'de sinemaya gitme oranının 2019'un ilk yarısında %45,1 azalması durumu.

http://www.beyazperde.com/…emekov1thaaqaz-6x_ef7i3g

yeni sinema yasasıydı, yılmaz-cem-şahan üçlüsü dahil olmak üzere sinemacıların bu yasaya alkış tutmasıydı, kampanya ve promosyonların kaldırılmasıydı, mısırıydı kolasıydı derken, seyirci de bu karmaşadan ve sinemaya gelen bok gibi filmlerden, devamlı süper kahraman filmlerinin gösterime girmesinden rahatsız olacak ki, seyirci sayısı yarı yarıya düşmüş.

valla su veren itfaiyenin hortumu meselesi geçerli bizim açımızdan! sinema seyirci içindir; seyirciyi düşünmeyen sinema salonları ve yapımcılar, firmalar düşünsün gerisini. kola mısır hesabına birbirinizi yiyip sonra gelin güvey oluyorsunuz, ama olan bizim bilet paralarımıza oluyor, üstüne bir de reklam bombardımanı! öööyle sikimsonik filmlerinize seyirci bulamazsınız işte!
  • telefonla oynayan yavşaklar yüzünden.
  • normal olan oran. ülkede sinemaya gitmek için bir sinema olması lazım o da artık kalmadı. üç beş tane belirli tipler var bunların bir kısmı birbirinin aynısı film çekiyor bir kısmı da bir şeyler yapmaya çalışıyor ama diğerleri gibi reklam yapamadığı için vizyonda bile doğru dürüst kalmıyor.

ayrıca ilgilenenler için (bkz: 2019 ekonomik krizi).
  • esas düşüşü 2019 un 2. yarısında göreceksiniz demek istediğim istatistik.
  • netflix sinsi sinsi güldü ve dedi ki;

"yiyin birbirinizi ete para vermeyin, sikin birbirinizi göte para vermeyin."
  • yirmi dakika hatta bazı yerlerde yarım saate varan reklam süreleri ile, fahiş fiyatlandırma politikaları ile çok da sikimizdeydi, yansın ibnelerin alayı svihs dediğimiz olaydır.

ben sırf para verip üstüne bir de reklam izlememek için en az iki yıldır sinemaya gitmedim. gitmeyeceğim de.
  • en son organize işler 2'ye gitmiştik ve 20 lira bayılmak çok koymuştu. şahsen kendimi aptal gibi hissediyorum bu paraları verince. otur evinde izle işte adam gibi. cebinde samsung s3 mini ile sinema senin neyine a işçi parçası.

ulan ben gençliğimde haftada iki kere giderdim sinemaya. gece 12 seansı da favorimdi. hey gidi.
  • gayet normal bulduğum durum.uzun zamandır 12:30 dan sonra herhangi bir seansa gitmiyordum.(ilk seansa kampanya var diye gidiyordum.)bok varmış gibi birde onuda kaldırdılar.2.yarı göreceğim ben milleti.herkes kampanya,gnc vs. kovalıyordu.herkes yapımcılara helal diyordu,adamlar fiyatları düşüreceklermiş gibi.sanki yapımcılar çok düşünüyor sizi amk.şimdi görürüm ben sizi anca festival kovalayıp gideriz bu saatten sonra.
  • rte'nin millet bahçesi açarak hedeflemiş olabileceği sonuç! sanattan.bilimden uzak durulsun kafi!
  • bilet fiyatlarını 2 bilet alınca 50 lik olcak sekilde ayarlarlarsa daha cok düşer o yüzde
hesabın var mı? giriş yap