• çok kolay bir şekilde 4.119,99tl'ye satış yapılarak çözülebilecek problem. sen o fiyata çek senden alsınlar.
  • adam teknosa, vatan diye isimleri verirken sansürlememiş, telefona marka model uyduruyor. davan hayırlı olsun kardeşim.
  • ülkenin esnafı da yiyemediği tavuğu fırına atmasın o zaman dediğim durum. rekabet edemediğin alandan çekileceksin. ürünün değeri neyse ondan satılır. kurtarmıyorsa satmayı bırak.
  • küçük esnafın ısrarla anlamadığı olay şu ; arkadaşlar hiç birimiz size para kazandıracağız, ticaretinize destek olacağız diye yeminler etmedik. umurumuzda değil satamadığınız ürün. fabrika orada gelin üretimde çalışın ülkeye bir faydanız olsun. öyle yok ben 200-300 bin sermaye koydum illa para kazanacam, ben hakediyorum tiplerine girmek. yapamıyorsanız bırakın kimse sizi ite kaka başarılı yapmayacak.
  • ne yapalım şimdi, büyük marketler stok eritiyor diye 800 lira pahalıya küçük esnaftan mi alalım aynı ürünü? hangisi ucuzsa ondan alırım. bana ne kim ne kadara mal ediyor, kim zarar ediyor. zarar ettiği mali satmasınlar..
  • ülke olarak o kadar derdimiz var ki! canı gırtlağındaki vatandaşı herkes düdüklemeye çalışıyor ve yapamayınca da şimdi de büyük bir yüzsüzlükle 2 liralık ürünü, 5 liraya satamayıp halkı dolandırmaya çalışan tek iq'lu küçük esnaf şark kurnazlarını için mi üzülelim.

ne müşterilerinize insan gibi muamele yaparsınız,
    ne fiş kesip vergi verirsiniz,
    ne ülkeye katma değer katarsınız,
    ne de ürünü normal kardan satmazsınız.

küçük esnaf batıyormuş. batsın kardeşim işte!

çünkü artık biz battık..
  • mi12 lite 21 kasım'da 11.700 tl civarıydı.
    muhteşem cuma efsane günler gelecek diye 22 kasımı bekledim.
    artık mi12 lite 12.500 tl'ye satılıyor.
  • ilk olarak akıcılıktan oldukça uzak bir yazı okuduğumu belirtmek isterim.

ikinci olarak anladığım kadarı ile markalar kendi aralarında anlaşarak bazı elektronik cihazlarda sırayla indirime gidiyorlarmış.. x ürününü önce vatan indirime sokup bitiriyormuş, sonra mediamarkt sırayı alıyormuş, o da bitirince teknosa satıp bitiriyormuş.. mahalle arası elektronikçiler ise o kadar indirime gidemiyormuş, ellerinde patlıyormuş..

trendyol'un bunda çok bir etkisi olduğunu sanmıyorum, durum rekabet kurumunu ilgilendirir mi ondan da emin değilim. rekabet kurumu genelde markaların birbiri ile anlaşıp fiyatı kasıtlı olarak yüksek tutmasına kısaca halkın aleyhine duruma ceza keser, lehine duruma pek karışmaz. yanlış biliyorsam affola.. bir kaç yıl önce tam tersi durumda rekabet kurumu indirim yapana pazaryeri şirketleri aracılığıyla baskı yapılıyor diye bir kaç ceza kesmişti.

her neyse, büyük balık, küçük balığı yutar.. nasıl ki mahalle bakkalınızda zeytin daha pahalı diye migrosa gidiyorsanız, aynı durum trendyolda da var.. zeytin bok gibi çıkarsa markete gider şikayet edersiniz bakkal ise yüzünüze bakmaz.

bunda da durum aynı..

son olarak trendyol kesinlikle satıcıların fatura kesip kesmediğini denetlemiyor, küçük esnaflarda genelde fatura kesmiyorlar. hele satış bireysele ise hiç kesmiyorlar. arkadaşınıza sorun bakalım "zoxxa 88" sattığı zaman hemen fatura ediyor muymuş?
  • ne mal adamlar var amk dedirten ve aslında olmayan dümendir.
  • e ürün 4800 değerindeyse büyük şirketler zararına mı 4100 tl'ye satıyor? dümen falan yok ederine satış yapıyorlar, ne yapsınlar yüksek mi koysunlar fiyatı başkaları da satış yapsın diye?
hesabın var mı? giriş yap