• millet ittifakının seçim kontrol örgütlenmesidir. yeteri kadar gönüllü bulamamış durumda, başvuru bekliyorlar... müşahitlik ve tutanak görüntüsünü merkeze telefon ile iletme görevi veriyorlar genel olarak. basit ama önemli bir roldür.
  • beni de geçen hafta aradılar. formu doldururken 2019 seçimlerinde de görev aldığımı belirtmiştim, daha önceden tecrübeniz olduğu için okul temsilcisi olarak atamak istiyoruz dediler kabul ettim. eğitim tarihi vs. belli değil sanırım henüz iletişime geçmediler, okul temsilcisi nedir bilen var mı?
  • bugün aradılar, görevimin bir sandık alanındaki tüm tutanakları toplamak ve kendilerine iletmek olduğunu söylediler. haydi hayırlısı.
  • teyit için beni arayan kurumdur. oy kullandığımdan başka bir sandıkta galiba görev alacağım. bir de tecrübesiz olmama rağmen okul sorumlusu olacaksınız tarzı bir cümle kullandılar ne alaka anlamadım. eğitimler akşam saati olacakmış ki bu çok iyi. hala ne sıfatla sandık başında olacağımızı da anlamadım ama büyük ihtimalle cehap üstünden müşahid gösterirler. hayırlısı
  • daha önce oy ve ötesinden birkaç seçimdir müşahitlik tecrübem var. bu sene türkiye gönüllülerine katıldım. seçim günü sandıklara sahip çıkacağız hep birlikte. bazı kurallar var arkadaşlar. muhtemelen eğitimde anlatılır. onları bilin. bilin ki sandık başında bilgili olduğunuzu anlayınca geri adım atsınlar, hukuksuzluk yapmasınlar. seçimlerde çok hödük sandık başkanı/ üyesi oluyor. siz müşahit olarak daha bilgili olup görevini ya da kanunu/ kuralı onlara hatırlatıyorsunuz. herkese emekleri için şimdiden teşekkürler. internet sitesinden kayıt yaptırmayı unutmayın.
  • başvurum sonrası arandım. üslubu harika biriyle konuştum. hatta cinsiyet kısmını belirtmek istemiyorum olarak işaretlediğimden sanırım uygunsa bey veya hanım olarak değil de ismim ile hitab etmek istediğini söyledi. daha sonra eğitimler de olacakmış. oy kullanılacak okullar belirlendikten sonra yerlerimiz belli olacakmış.
  • bugün formumu doldurdum tecrübem yok eğitim verdiklerine dair entryler okudum güzel tüm aklı selim arkadaşları davet ediyorum sandıklara hakla hukukla sahip çıkalım mutlu bir 15 mayıs sabahına görüşmek dileğiyle.
  • üyesi olduğum topluluk, önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy ve ötesinde gönüllü olmuştum.

seçim günü sonuçları toplayacağız, sayımları izleyeceğiz problem olursa avukatlar aracılığıyla bildirim yapacağız.

sıkıcı bir iş gibi ancak böyle kritik bir seçimde bir oy bir oydur.herkes oyuna sahip çıkmalı.
  • merkez ilçemizi temsilen 53 üyeyle toplandık ve beklentimin aksine kısır tartışmaya girmeden, dolu dolu bir tartışma ile ilk toplantımızı gerçekleştirdik.

gönüllü olun.

not: ilk yüz yüze toplantımızı gerçekleştirdik, whatsapp üzerinden duyurular, konuşamalar sonrası uzaktan toplantı da yaptık.
  • benim de gönüllüsü olduğum oluşum. dun kayıt oldum, bugun aradilar ki bugün pazar. daha önce oy ve ötesinde gönüllü olmuştum, bu seçim burada görev almayı düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap