• yanlış anlaşılmış beyanat:

(bkz: türkiye'de öğretmen maaşı ortalama bi 700 euro)
  • tıpkı bazı sınavlarda belli bir puanın altının ortalamaya dahil edilmemesi gibi. olabilir...
  • alternatif evrendeki türkiyeden bahsediyor olabilir.
  • (bkz: 1627 tl)

bunu söyleyen muhtemelen türk lirasının yeni simgesini tam algılayamamış ve bilinç altındaki gördüğü simgelere $ ya da euro * * diyen biriymiş.
  • -eğitim fakültesi dekanı olup eğitimin gerçeklerinden bu kadar uzak olma başarısı ise paha biçilemez!

edit: sayın dekanın konuya ilişkin sonradan yaptığı basın açıklamasını okudum ve kendisini oldukça samimi buldum. ancak kendisinden öğretmenlerin maaşlarına ve çalışma koşullarına yönelik olarak artık saldırıya varan boyutta haksızca spekülasyonların yapıldığı bir dönemde raporlarda yazılan sisirilmis verileri kullanmak yerine çevresinde kolayca ulaşacağı bir kaç öğretmenden çalışma saatlerini ve maaşlarını öğrenerek açıklama yapmasını beklerdik.
  • kendisi kim bilir ne kadar para kazanıyor ki 1700 euro gözüne çok az görünmüş. öğretmen maaşı 4000 tl olsa, en yüksek puanla öğrenci alan bölümlerden biri olurdu. kim bilir nasıl dekan oldu bu zat-ı muhterem.
  • ancak vergi düşülmemiş hali ile mümkün olabilme ihtimali olan ifadedir ancak onun da doğru olduğunu sanmıyorum zira 1700 euro 4000 tl eder. kaldı ki bunu ortalama rakam olarak sunuyor kendisi. eline ayda 1600 lira net para geçen öğretmenler biliyorum ben.

oecd ülkelerini bilemiyorum ancak finlandiya'da bir öğretmen haftada 20 saat derse girmekle yükümlü. ondan sonra girdiği her saat için ortalama 30 € fazladan ücret alır. türkiye'de bunun böyle olduğunu hiç sanmıyorum.
  • doğru beyanattır.

2 aylık maaş yaklaşık 1700 € dur.
  • dil sürçmesi olduğunu tahmin ettiğim beyan.

(bkz: türkiye'de öğretmen maaşı ortalama 1700 bro)
  • hanımefendinin, hangi verilere veya kurumlara bakarak verdiğini merak ettiğim beyanat. ya da haberin sunumunda bir yanlışlık olmalı diye düşünüyorum. bir yerlerde yanlışlık olmalı; gerçekten bizim anladığımız şekilde bu sözü söyleyebileceğine inanamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap