• yanlış orandır. bizim türk insanlarının yaptığı aşı bu korona denen mikroba yüzde binbeşyüz etkilidir. kesin anlamında yüzde binbeşyüz. yani daha bilimsel konuşmak gerekirse aşı yaptırana bi sikim olmaz.
  • bir seyimizde %100 başarılı olmasın. gene birinciyiz gene kusursuzuz. bu ulkede hiç birşey en ufak yönüyle bile elestirilemez.
  • ya bi sg.
  • tabii ki.

yüzde 1000'dir o hatta. bu ülkede yönetimde akp varken bilim insanlarına bile güvenmem ben. biontech olurken hiç korkmadım açıkçası. bu adamlar halkına değer veren almanya'dan onay aldı. halkına değer veren israil şüphesiz bu aşıları yaptı.

diğer yandan her gün canı sıkıldıkça halkının yarısına terörist ilan edebilen adamların olduğu türkiye var. ben bu ülkede üretilen aşıya güvenip olmam. beni alman aşısına emanet etsinler.
  • tabi lan, manyak mısın? hatta önümüzdeki yirmi yıl boyunca ortaya çıkacak bütün salgınlar için bile % 100 etkiliymiş.
  • tabiki etkili olacak. %70 olup da muallakta mı kalsaydı?

edit: imla
  • bari %99 deseydin de ölen olduğunda kurtaracak payın olurdu.
  • keşke küsurlu sallasaydilar da biraz bilimsel bir analiz izlenimi verseydi.

muhtemelen ortalıkta alfa varyantı kalmadıgindan doğru bir iddia.
  • alfa varyantı dünyada artık etkisini kaybediyor. bu aşı çıkana kadar da tamamen kaybeder. aşılarda delta koruyuculuğu artık en önemli nokta.

bu açıklama çok talihsiz olmuş. sen bilmiyor musun hocam artık gündem tamamen delta. sen çıkıp alfa'ya karşı çok iyiyiz dersen insanlar da dalga geçer tabii. bu aşı delta'ya karşı koruma sağlamıyorsa hiç boşuna milyonlarca doz üretmeyin.
  • türk aşısının diğer tüm milletleri tokatlaması durumu.

bal akıyor, bal. resmen balına dünya hakimi olduk yine.
hesabın var mı? giriş yap