• final döneminde kafayı yakan odtü öğrencisinin** imdadına koşan huzur çubuğu. sinir stress namına ne varsa alır götürür, mışıl mışıl bir bünye bırakır. üstüne bir iki saatlik uyku bile sonsuz gibi gelir, kısa fakat etkili bir dinlenmenin ardından finallere kalınan yerden devam edilir. ayrıca böyle durumlar için limonlu olanını tavsiye ederim. çok mayıştırmadan, ferahlatarak huzur verir. ne olduğunu anlamadan toparlanıverirsiniz.
  • sigara içmeye yeni başlayan ergenin evinde sigara içilmiyordur. sonuçta bizim yeni ergen çareyi tütsü yakıp sigarasını öyle tüttürmede bulur. sonuç ise en olmadık birine yakalanmak olacaktır kuşkusuz.

hee iyi kokuyor mu? bence sandal ağacının kokusu yeter tüttürmeye.
  • yeterli sayıda çeşidini deneyerek hangisinin iyi hangisinin kötü olduğuna karar verebilecek yetiye sahip oldum. tütsü isimleri bazen çok ilginç olabiliyor ve nasıl koktuğunu merak edip alabiliyorsunuz. şimdiye kadar karşılaşmış olduğum en ilginç isme sahip olan tütsü olarak kamasutra'yı seçiyorum. erotic bile o kadar ilgi çekici değil. o isim direk tekniğe oynamış. başarılı. ha, kamasutra'nın kokusu ismi kadar başarılı mı denecek olursa, tam bir fiyasko diyebilirim.

kokuların hedeflenen etkilere ulaştığını düşünüyorsalar, burdan söyleyeyim her bünyede hedeflenen etkileri göstermesi imkansız. o sebeple fazla insanın olduğu yerde tüttürmeyiniz. fazla insanın olmasına bile gerek yok, iki kişi bile olsanız siz sevseniz bile diğeri kokudan hiç hoşlanmayabilir. sakin bir ortam yaratın, gecenin karanlığı olur, sabaha karşı olur... tercihen yalnız tüttürün.
  • tarcinli olanini icinde tarcin olan her sey gibi cok co sevdigim, lavanta filan gibi ziyadesiyle fresh kokularla degil ama daha baharatli kokularla daha cok yakisan mistik sey.
    kokulu mum filan hikaye, olay buymus.

koku duyumda mi bi sorun var bilemiyorum ama bence de cogu turu ayni kokuyor.

bir de yoga hocamin dedigine gore yandigi odada durmamak gerekliymis, niyesini bilemiyicem.
  • güzel kokan ve meditasyon için satıların hepsinden iyi olduğu kokulu çubuk. bazı dinlerde de kulanılır mesela budizm ve hinduizm. islam dininde ise yakıldığında cinlerin geldiği söylenir.
  • esinti olmayan yerlerde yakılması makbuldür tütsünün. koku devir daim ile dışarı çıkmayacak odaya bir güzel yayılacak. kokunun oda da yoğun hale gelmesi tütsüden alınacak hazzı artırır. sandal ağacından yapılanları en yaygın olanlarıdır. yeni başlayacak kişilere tavsiye edilmesi gereken sandal ağaç esansı tütsülerdir.

tütsü için buna harcayacak parayı nereden buldun entel misin falan diyen tipler çıkar arada bir de aldırış etmeyin onlara. 1.5 liraya tütsü gayette bulunabilir. ha istersen gidip özel istektir, el yapımıdır tütsülerde alabilirsin. herkes kendi bütçesine göre sonuçta.

hayaller alemine dalmak, ders çalışırken odaklanma sağlamak, kafa dinlemek ve bunun gibi bir çok şey için bir tütsü, bir tütsülük ve bir çakmak yeter de artar bile.
  • kırk yıllık rutubet kokusunu bile bastırabilecek kadar şey bi'şey.
  • evimde hiçbir zaman eksik olmayacak nadide şeylerden biri! piyasayı ele geçiren çin mallarından kendileri de nasiplenmiş, tütsü keyfinin içine etmişlerdir..
    alacaklara "hem" markayı öneririm; her aroması gerçeğe yakın bir koku verir..

en son aldığım tütsü çeşitleri

614 gün sonra sonra :
    yukardaki fotoğraftakilerin hepsini tüketerek yazıyorum;
    burun direklerimi sızlatmadan, odanın havasını bir anda huzura dönüştüren (benim için öyle) hafif, aroma olarak baz alınmış, orjinal kokulara sahip sadece şunlar oldu..
    alacaklara gittigidiyor tavsiye edilir, araştırmalarımda en ucuzunu orada bulabildim.
  • 2003-2007 yılları arası japon pazarı, çin pazarı vesaire hikayeleri ve şu an tespit edemediğim çeşitli sebeplerden türkiye'de de pek popülerleşmiş cisim. 80'ler sonu 90'ların başında new age saçmalığı türkiye'de patladığında ikinci dalgadaki gibi çok popüler olamamasının sebebini o dönemde çin malı, polonya malı vesaire hayvan gibi üretilip çok ucuza satılan tütsülerin olmamasına bağlıyorum

nazarımda dünya'da hacı kokusu ve adi kolonyayla birlikte bir zihni sikip atan, ağır baş ağrısına sebep olan çok rezil bir icattır. buda'yı severim, böyle boş işlerle kafa siktirtecek bir adam olmadığına inanıyorum. eminim tütsü yakıldığında "asıl budizm bu değil!" falan diyen insanlar da vardır.
  • çeşit çeşit kokuları ile satılabilen ateşli dumanlı çubuk.
    dumanı ile sinek ve sinek türlerini uzak tutmasıyla bilinmektedir.
    koku çeşidine göre sakinlik ve dinginlik sağlar.
hesabın var mı? giriş yap