• yeni nesil gençler gerçekten çok yetenekli ve korkusuz. adamlar 19-20 yaşlarında playofflarda, finallerde elleri titremeden sayı atıp, muhteşem oynuyor. herro, doncic,murray, donovan mitchell... bu oyuncular bu sene playofflara damgasını vurdu ve hepsinin de ortak özelliği genç ve elleri titremeden sanki 10 yıldır playofflarda oynuyor gibi oynamalarıdır. furkan ve cedi biraz bunları örnek alsın. bunlar gibi yıldız olsun demiyorum ama gerek cedi’nin abd maçında elleri titreye titreye kaçırdığı 2 serbest atış olsun, gerek furkan’ın playoffları elleri titreyerek oynayıp koskoca 4 maçı da 0 sayıda bitirmesi olsun, kesinlikle kabul edilir şeyler değil.bu biraz komşunun oğlunun örnek göstermek gibi oldu ama bugün tyler herro’nun yaptıklarını görünce imrenmemek elde değil.
  • an itibarıyla dwyane wade'in çaylak rekorunu 33 sayı ile kırmıştır.

edit: 35 oldu.
    edit2: 37 oldu.
  • ülkemiz gençlerini ikiye, hatta üçe, dörde bölmüş kolları kısa, bakışları atarlı, ten rengi ile balkan göçmeni, avrupalı olduğunu düşünen kolej çocuklarını; saç kesimi ve ya herro ya merro isim kombinasyonuyla da anadolunun mixed race delikanlılarını tavlamış genç şutör guard.

oğlum buralarda entry kendisinden önceki entryleri refere ediyor diye bir kural vardı, yaklaşık 10 yıl evvel sizi alır kapının önüne koyarladı bunu iki kere yapsanız. zaten sözlükte o yüzden insanların bir şeyleri merak ettiğinde kullandığı, nispeten kaliteli bir yerdi. şimdi girdim sitede oturan basketbol seven kıvırcık ergen irisi gencolarla, kağıthane' de oturan kısa boylu zayıf crossovercı çocuklar kutuplaşmış vermiş verdirmişler bir birlerine.

şu başlıkta bütün entryler öncekileri kaldırsan hiç bir anlam ifade etmiyor ( haliyle benim ki dahil ) . siz başlığı da takip ediyor, burada sinirlerinizi mi yatıştırıyorsunuz, aranızda bir kan davası mı başladı bilmiyorum da, kısa kollu bir şutör yüzünden bir birinizi bence bu kadar kırmayın. toplanıp üçe üç maç yapın. ama bir taraf tamamen sitede oturan ergen irisi, diğer taraf crossovercı olmasın. bunları homojen dağıtmak lazım. zayıf ve hızlı crossovercı arkadaşların genelde şutu olmuyor, zaten şutu da olursa sahanın amına kor siker atarlar da, işte şutu yoksa onu karşı taraftan biraz fundementalı olan ergen irisiyle mikslemek lazım. çünkü ergen irileri pick and roll falan biliyorlar, en az iki yabancı dilleri var, post yapmayı, box out yapmayı biliyorlar. e nerden baksan 90 kilo bu gencolar, içerde adamın amına korlar, biraz da şutları varsa ribaund da vermeyecekleri için farka giderler. bu takımları mixleyip maç yapın ama bıçak falan getirmeyin maça, küçük bir pilli ghetto blaster getirin, maçı beşiktaş, şişli civarında yaparsanız gelir hakemlik yaparım. kavga çıkarsa ezilen taraf kimse onun yanında ben de girerim.

not: muşta, bıçak getirmeyin, aranızda yastık altlarında uzilerin saklandığı mahallelerde oturan gençler var, o uzileri lütfen yastık altlarında tutun ortamı da bu kadar germeyin oglim. bir tane sikik wisconsin' li yüzünden burada bir birimizi kırmayalım lütfen.

not2 : wisconsin' li olduğunu attım tuttu amk.

not3: wisconsin' lilerler bir skıntım yok.
  • is ahlakiyla florida civarina nam salmis genc basketbolcu.

tam bir gym rat olan tyler sabah 6:30'da antreman yapmaktadir. bunu duyan heat'in diger guardi duncan robinson ben uyurken bu adam antreman yapamaz diyerek tyler'a katilmis ve sabah 6:30 antreman tayfasini kurmuslar.

bir sure sonra genclerin tayfasindan haberdar olan jimmy butler ben bunu kabul edemem diyerek 4:30 antremanlarina baslamis.

aslinda iki gencin de butler'in mukemmelliyetciliginden etkilendigini tahmin etmek zor degil. kariyerlerinin basinda daha iyi bir rol model olamazdi herhalde.

iste gercek takim ruhu diye buna denir.
  • maçtan sonra mardin'e atv dizilerinde oynayan sevgilisini görmeye gitmiş oyuncu.... yok o başkası mıydı yoksa ?
  • son dönemde seyretmekten en keyif aldığım 2000 doğumlu miami heat çaylağı.
    çaylak demeye bin şahit ister ama.
    star kumaşı var bu çocuğun...
  • 2000 doğumlu sepet topçusu ve çaylak sezonunda playofflarda mükemmel maçları olmasına rağmen, finalde kötü kararlar verdiği ve floater'ı çembere değdiremediği için dünyanın en kötü topçusu olmuş (nerede?tabiki sözlükte) ve tekrar edelim; bu çocuk ilk profesyonel yılını oynuyor.ileride fiziğinin de oturmasıyla önemli bir kanat oyuncusu olacağı zaten belli.umarım böyle cesaretle oynamaya devam eder.
  • bizim instagram fenomenleri cedi ve furkan bu çocuğu izlerken neler düşünüyorlar acaba? helal sana be çocuk ne diyim başka..
  • bu sabah triple double'ı ömer faruk yurtseven'e kaptırdığı bir ribaund ile kaçırdı. ömer de double double için ihtiyacı olan ribaund'u aldı.
hesabın var mı? giriş yap