• maalesef türkiye'de nüfusun %88.12'sini oluşturan insanlardır. küsüratlı sayı verdim ama sallamıyorum ne yazık ki.

sadece uçak için de geçerli değil, ido, vapur, yavaşlaması ile kapıları açılması arasında belli bir zaman bulunan, aklınıza gelebilecek her türlü ulaşım vs. aracında mevcut bu insanlar.

uçak tekerlekleri piste değdirdiği an hemen kalkıp yukardan bavulu alırlar. 10 saniye sonra bir bakmışsınız koridor boydan boya esmer insan dolu. manyak mısınız oğlum, ne güzel oturmak varken niye ayakta bekliyorsunuz? otur otur kıçınız mı ağrıdı? yoksa bize "ben böyle uçak yeryüzüne temas eder etmez kalkan bir adamım, o kadar da rahatım, sülalem rahat. her gün uçuyorum yahu" mesajı mı vermeye çalışıyorsunuz? eğer öyleyse kimsenin sizi tanımadığı ve hayatında bir daha görmeyeceği, görse bile hatırlamayacağı bir ortamda neden neden neden!

farkındaysanız herkes otursa ve uçak tamamen durduğunda kalkıp gitse, o ayakta beklediğiniz zamandan daha önce uçaktan ayrılacaksınız. ayrıca özellikle turistlere vs. bu insanlar niye ayaklandılar, nereye geldim lan ben böyle gibi anlam kaymaları yaşatmayacaksınız.

ido'da mesela, bakırköy'e varmadan önce daha zeytinburnu'nda ayağa kalkıyorlar amk. sonra biri kalkınca hepsi kalktığı için itiş kakışta hepsi birden sıra bekliyor asdfsafdsa.
  • şuan önümdeki insanlar.en birinci onlar olmalı.
  • eskiden sigara tiryakiligi ile iliskilendiyordigim ama artik bir aciklama bulamadigim olgu.
  • ayaga kalkmadigi zaman da koridora cikmasi; bir arabanin tali yoldan anayola cikmasindan daha zor oldugu icindir. kimse yol vermek istemeden ondekinin tamponuna yapisir.
  • sadece turk olmayan, degisik milliyete mensup insanlarin da yaptigi istir. bu davranis sekli, insanlarin ne kadar acelesi olduguyla alakalidir. aktarmali ucuyorsa, ucusta gecikme olduysa ve aktarmayi kacirma ihtimali varsa, o vatandas firsati olsa henuz inmemis ucaktan atlar, havada suzulerek aktarmasinin tepesine iner, ya da sinek gibi yapisir. ya da ucus gece yarisina sarktiysa ve indigi sehirde son tren gece yarisi kalkiyorsa, ya da otele check-in yapmasi icin verilen son saat geciktiyse ve cep telefonuyla resepsiyona ulasamiyor, check-in yapmazsa rezervasyonu yanacaksa... yuzlerce ihtimal var bir insanin aceleci olmasi icin. turk olup kendi irkini begenmeyen insanlarsa hep bahane ariyorlar, ciktiklari deligi kotulemek icin. guzel kardeslerim, turk olmakla baska bir irktan olmak arasinda fazla bir fark yok dis gorunus disinda. insan insandir. irkciligin alemi yok. kafaniz global olduktan sonra, hangi irktan oldugunuz fark etmez, insani sevin sirf insan oldugu icin.
  • caniyla odeyebilecegi bir eylemde bulunan insandir.

sivil havacilik kurallarina uymamaktadir ve tabi ki cahildir.

(bkz: tenerife faciasi)
  • metrobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarının yani sıra asansör gibi yerlere de millet inmeden binmeye çalışırlar.

(bkz: amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar)

şaka lan şaka. oturmaktan sıkılmıştır ya da sıra beklemek istemiyordur.
  • uçağın nereden nereye gittiğinede bağlı bir durumdur. mesela bir arap ülkesinden istanbul'a gidiyorsanız burda bir medeniyetler birleşmesi olur ve sadece yüzde birlik bir kısım oturur ve bekler. fakat paris ten new yorka uçuyorsanız orada sadece aktarma yapan türkler ve araplar ayağa kalkar fakat onlar bu sefer yüzde birlik bölümü oluşturduğundan dolayı, kalktıklarında 5 saniye içinde kucaklarına alaibldikleri kadar yükle geri yerlerine olturmaya çalışırlar. amına koduklarım dediğim kişilerdir....
  • hostesin tam 3 defa "uçağımız park yerine ulaşmamıştır, lütfen oturun amk ya" anonsuna rağmen oturmayan bu nevi insanların uçağın freniyle birlikte acil çıkıştan pilot mahalline 1 snde yapışmasını keyifle izledik 2 gün önce. sike sürülecek aklınız yok olm.
  • her millet yapıyo bunu ya emin ol hepsi yapıyo. ingiliz beyefendisi adam bile elinde şemsiye kafada fötr şapka hani uçaktan indiği gibi jaguara binicek belli ama ayakta dikiliyor. bi uyarı sonrası oturmasını biliyor. ışte fark burda ortaya çıkıyor.
hesabın var mı? giriş yap