• link
    eşi derken bahsedilen bu kişi bir bilim insandır ve adı da özlem türeci'dir. yani tek vasfı uğur sahin'in eşi olmak değildir. ne kadar da kendini bilmez bir üslup

edit : bunun için gereksiz duyar diyenler olmuş, en basitinden empati kurmanızı öneririm. öyle olunca özlem türeci'nin kariyerine, yaptigi işlere ve şahsına saygısızlık yapıldığının farkına varırsınız belki de
  • uğur bey ve özlem hanım misafirimiz olacaklar,
    sayın şahin ve sayın türeci misafirimiz olacaklar.
  • eşi diyerek bahsettiği kişinin bir bilim insanı ve adının da özlem türeci olduğunu anlamıştık zaten. ne kadar da gereksiz bir duyar.

edit: vurmayın artık öldüm.

karım çevresinde son derece saygı duyulan bir insandır. benim için eşi olarak tanımlanmak hiç de gocunulacak bir durum değil. hatta gururlanıyorum bile. eşim de aynı şekilde rahatsız olmuyor. özlem hocanin da taktığını sanmıyorum. bu duruma takılmış olsaydı 21. yüzyılın en önemli bilim kadını olmak yerine sözlük köşelerinde çürürdü. benim fikrim böyleyken sırf söyleyeni nedeniyle karşı çıkmamı mı bekliyorsunuz.

gelen mesajlarda erkek olduğunu anladıklarımdan katılan ve katılmadığını belirtenler olmuş. ama hepsi seviyeli eleştirilerdi. kendilerine minnettarım.
    kadın olduğunu tahmin ettiklerimin bir kısmı da son derece seviyeli bir şekilde eleştirmişler. yolları ve bahtları açık olsun. gelgelelim bir kısım kuduz köpekler var ki allah ıslah etsin demekten başka bir yol yok. bu insanların savundukları fikirlerin görüşlerin siyasetin ya da ne bileyim herhangi bir durumun kendini kabul ettirme imkan ve kabiliyeti yok. bunların kadınlara verdiği zararı bir erkeğin vermesi mümkün degil.
  • özlem türeci biontech se.'nin tıbbi sorumlusu, kurucusu ve sahibi.

"özlem türeci ve eşi misafirimiz olacak" dense yeridir.
  • ''uğur bey hazretleri ve zevcesi'' şeklinde söylenmediği için mutlu olduğum talihsiz açıklama.

ayrıca; polyanna'yı dağa kaldırmışlar, ''oh dağ havası ne iyi geldi'' demiş.
  • umuyorum ‘eşi’ gelmez de kadına karşı yapılan bu garip muamele avrupa’da da duyulur. şu an çünkü sadece ülkemizde duyulacak bir durum bu. geliştirilen aşı projesinde sadece uğur şahin’in rol oynadığını, özlem türeci’nin de o sırada evde yemek yaptığını sanan örümcek beyinler dolu bu ülke.
  • özlem türeci ve eşi misafirimiz olacak.
  • özlem türeci ve eşi olarak değiştirilmesi gerek. sikeyim ataerkilliği.
  • inşallah avrupa'da bilim yapan türkler olarak vatan hainliği ile suçlanıp, özel uçakla; "uğur şahin ve özlem türeci, memlekete hoşgeldin" diye getirmeyeceklerdir. misafirlikten bunu anlamak istemiyorum.
  • doğrusu,

özlem türeci ve eşi misafirimiz olacak.

böyle böyle öğreneceksiniz empati kurmayı. öğreteceğiz. siz geriye gitmeye çalışın. bizim çabamız her şeyi değiştirecek.
hesabın var mı? giriş yap