• başlığı nasıl açayım bilemedim ama ekşide adına başlık açılmasını hak eden öğrencidir. ülkenin bekası için bu hakkından vazgeçen bir cengaverdir. şimdiden vatana millete hayırlı olsun.

kendisi alihan tilki olup twitter'da da ifade etmiştir;
    "bölüm birincisi olarak gitmeye hak kazandığım erasmus hakkımdan feragat ettiğimi bildiren belgeyi marmara üniversitesi’ne ilettim. bu ülkede yapılacak güzel şeyler için günlerdir düşündüğüm kararımı verdim. ve ülkemde kalıp ülkem ve millettim için çalışmaya devam edeceğim."
    https://mobile.twitter.com/…tus/1487087398328565762

görsel
  • (bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)

allah razı olsun kendisinden. 6 aylığına ya da 1 seneliğine ülkeden ayrılsa ne yapardık biz?
  • kral iki yıl sonraki dışişleri mülakatına hazırlanıyor. türk bayraklı profil falan. çakal.
  • erasmus ne içindir?

ülkelerin sahip olduğu bilginin yayılması ve kültürel kaynaşma.

erasmus'a niçin gidilir?

başka ülkedeki bilgi, beceri ve tekniği kendi ülkene getir. farklı kültürleri tanı ve o kadar da farklı olmadığını öğren, yabancı dil tecrübesi edin.

bu mal ne anlamış?

erasmus, devletin parasıyla boş beleş gezme işidir.

kişinin ekonomik yararı nedir?

bu işin parası zaten ödemiş (her ülkenin belli kurallar çerçevesinde havuza attığı para vardır.), sen gitmezsen yedekten başkası gidecek veya bütçesi seneye aktarılacak.

sonuç nedir?

iyi yapmış.
  • başka bir öğrenci için hayırlı bir iştir.
  • helal olsun çocuğa şimdi tayyip erdoğan düşünsün
  • arkadaş erasmusu yanlış anlamış.

bu mantıkla gitseydi kesin başarılı olamazdı, hibe alamazdı.
    iyi ki gitmemiş, en azından alt sıradakine sıra gelir. hayırlı bir işe vesile olmuşsun aferin, otur evinde mis gibi.
  • kendince ulvi bir amaç uğruna yapmış bunu.

ben, daha sonradan evlenip boşanacağım eski karım için, o kazanamadı diye gitmemiştim.*

bu vesileyle sanırım ülkeye yararım, bu elemandan çok olmuştur.
  • bu erasmusa belli bir süreyle gidilmiyor mu zaten?

ayrıca erasmusa hak kazanmak çok üstün bir başarı mı? benim zamanımda gitmeyene salak gözüyle bakılıyordu, şu an durum farklıysa bilemiyorum.

bir üniveriste öğrencisi olarak şu anda ülkeye nasıl hizmet ediyor da, gidince ülke batacak sanıyor.

bikaç aylığına dandik bir avrupa ülkesinde/üniversitesinde kız kesip gelecek alt tarafı, bu neyin kafası?

ne en önemlisi, bundan bize ne mk?!
hesabın var mı? giriş yap