• en boktan musteri hizmetlerine biz sahip olacaz diye kasıp bu emellerine ulaşmış beceriksizler topluluğu:

(modem yanıt vermemektedir ve müsteri hizmetleri aranır)

zorta baglanmak icin zırt, pırta baglanmak icin port'a basın operatör icin lütfen 0 tuşlayın

0

o:buyrunnn...
    p: meraba internet baglantımda sorun var ultranet'de herhangi bir kesinti ya da problem mi var ?
    o: bana öyle bir bilgi gelmedi..
    p: o zaman teknik servise baglayabilir misiniz beni ?
    o: ben baglayamam siz arıza kaydı bırakın onlar sizi arar...
    p: peki ben kayıt bırakayım o zaman...
    o: kayıt bırakmanız icin sizi yönlendiriyorum...

le vent nous porteraaaaaaa (fix fon müzikleri)

ak: müşteri numaranızı biliyorsanız zart bilmiyorsanız zort'u tuslayın
    p: zort
    ak:müşteri numaranız şudur vıdı vıdı vıdı vıdı kaydınız alınmıştır...

ctonk!
    (1 saat gecer)

ultranet tekrar aranır...

zorta baglanmak icin zırt, pırta baglanmak icin port'a basın operatör icin lütfen 0 tuşlayın

0

o: buyrunnnnn...
    p: 1 saat önce arıza kaydı bıraktım ama kimse aramadı... teknik servisle görüşmek istiyorum...
    o: ben sizi baglayamam... siz bekleyin onlar sizi arar...
    p: (cinnet!) teknik servisin dahilisini derhal veriyorsunuz !!!
    o: 136
    p: dıt dıt dıt (aradıgınız abone shu anda mesgul, beklemek icin ebenizi, mesaj bırakmak icin ananızı tuslayın)

le vent nous porteraaaaaaa

(1 saat daha gecer)

aynı islem tekrarlanır...
    (abone hala mesgulllll)

le vent nous porteraaaaaaaa

zııırrr zırrrr

u: merhaba ultranet arıza kaydınız varmış...
    p: .....

le vent nous porteraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!
  • super pratik insanlarin calistigi teknik servise sahip olan firma.

p o s r : alo iyi gunler, goztepe'den ariyorum, modemim online olmuyo, acaba genel ariza mi var ?
    super pratik insan : ee hayir, su an gozukmuyo.
    p o s r : yalniz karsi blokta bizim arkadasin modem de online olmuyomus ?
    super pratik insan : o zaman genel ariza vardir.
    p o s r : himmm...
  • üç uzun bir kısa sinyal sonrası işyerlerine gitmeye mecbur kaldığım bir firma.işyerleri, içerenköy carrefour'un yakınlarında, ataşehir yolu üzerinde sol tarafta kalan sik görünümlü bir plazanın 8 ve 9.katlarında faaliyet(!) gösteriyor.içeri girdim,yukarı çıktım ve kapıdan girer girmez karşılaştığım manzara:
    bölmelere ayrılmış,üzeri plastik kaplama sunta paneller ardında,bir elin parmak sayısı kadara insan kafası...
    yavaş yavaş ilerledim odanın ortasına kadar,bir de ne göreyim;ahşap paneller ardında münasip yerlerini yayarak geyik muhabbetine dalmış insanlar,gürültüden uzak yükseklikte bir büro,güzel manzara,air condition...
    "benimle ilgileneilecek biri var mı" dedim en uzağımdaki, kalorifer peteği üzerine götünü çönmüş olan eleman en yakınımdakine kaş göz işareti yaptı ve sinyali alan en yakınımdaki eleman da "buyrun efendim ayakta kalmayın" diyerek, yanındaki altı* tekerlekli, üstü boş ofis sandalyesini hızla önüme ittirdi.ben de içimden "nooluyoruz lan" derken ,birden stoper servet çetin edasıyla sandalyeyi ayağımla durdurdum.bacaklarımı aralayıp sandalyeyi altıma aldıktan sonra üstüne oturdum ve adamın yanında kaykıldım."teknik destek hattınıza ne oldu" dedim? "575 00 00 ı çeviriyorum, üç uzun bi kısa çekiyolar karşıdan" dedim.o sırada ofis içinde volta atmakta olan diğer bir ofis elemanı," ohoo o numara değişeli çok oldu" dedi.ben de üzerindeki "tel : (0216) 575 00 00" yazısı görünecek şekilde itina ile katladığım ve henüz 2 gün önce elime geçmiş olan faturayı yüzüne doğru tutarak "peki bu nedir o zaman,hadi web sitenizi güncellemiyorsunuz,en büyük rakibiniz adsl bin bir promosyona giderken siz ne fiyatlarda ne de hızlarda en ufak zuhurda bulunmuyorsunuz,bari e-posta aracılığıyla bir haber bülteni göndererek şunu duyurun yahu,kısa süre önce kesilen faturanızda bile hala eski numaranız yazılı ",dedim ve onun cevap vermesine fırsat bırakmadan yanımdaki adama döndüm.bağlantımla ilgisi asıl derdimi anlattım.sağolsun yardımcı oldu.binadan çıkarken ofise bir daha baktım.benimle ilgilenen arkadaşa gidip "ne kadar ücret alıyorsunuz" diye soracaktım,vazgeçtim,öküzlük olur dedim kendi kendime,yardımı için teşekkür etmekle yetindim ve bir daha uğramak zorunda kalmama dileğiyle mekanı terkettim.
    içimde kalmasın diye yazacağım buraya, tüm gün bir taraflarını yayarak, yatar vaziyette,zerre yorulmadan para kazanmayı düşünenler varsa ultratv'ye bir başvursunlar derim,daha rahat bir çalışma ortamı bulacaklarını sanmıyorum...
    bu arada yeni numaraları (0216) 578 60 60 mış.
  • yeni numaraları 118de dahi kayıtlı olmayan firma.
    biz kalkıp ofislerine gitmezsek, hiçbir sorunu çözmedikleri çok açık.
  • kapanmışlığın bokunu çıkaran kurum. acaba niye kredi kartındn para çekmemişler diye bakarken, web sitelerinin açılmadığını farkedersiniz, enteresan olur.
  • 30milyon civarı bakım ücreti almasının yanısıra, sürekli problemli olduğundan 10küsür milyon da telefon faturası sokturan şirket. telekom ile ortak çalışıp, yoluyorlar insanları.*
  • ikide bir domainini değiştiren firma.

önce
    http://www.ultratv.net.tr/ ve http://www.ultratv.com.tr/ adreslerindeyken sonra, http://www.ultratv.net.tr/ adresi kapanmıştır. en son http://www.ultratv.com.tr/ adresi de http://www.ultratv.net/ adresine geçerek kullanıcılara eh eytere bea dedirtmeyi başarmışlardır.
  • hayatimda bir kere olsun teknik destek gorevilsi ile muattap olamadigim firma. ne zaman baglantim kesilse telefon ederim, kablonet tenik destek icin 1'e basarim ve o uyuz islik sesi ile baslayan hayatimdan yillar goturen muzigi dinlemeye baslarim. arada sirada santral saolsun sıkılmayayım diye "tum musteri hizmetleri yetkililerimiz doludur" diye benle muhabbet etmeye calissada yuzvermem, beklemeye devam ederim. santralin bana 3 kez is atmaya calismasindan sonra umutsuzluga kapilmasindan olacak ki "ariza kaydi" adi altinda numarami ister daha sonra beni aramak uzere. fakat genelde ya o zamana hadar eeeh eytere bea deyip telefon kapatilir ya da baglanti duzelmis olur. sonuc itibari ile teknik destek bolumune bosuna para veren ve santrali cok capkin olan bir firma.
  • bugün itibariyle mail hizmetini 10mb'dan 20 mb'a çikarmistir. abonelere gönderilen mail'in orjinali söyle:

"kablo internet hizmeti vermeye basladigimiz günden beri yürüttügümüz mail (smtp ve pop3) hizmetinde, sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek amaciyla ihtiyaç duyan abonelerimizin mail kapasiteleri 20mb'a çikarilacaktir. bunun için mail@ultratv.com adresine bir mail atmaniz yeterlidir."

bunun disinda yeni abone olacaklar için 12 aylik abonelik tarifesinde bedava modem kampanyasi baslatilmis. bu duyurunun orjinali de söyle:

"1- 12 aylik abonelik bedeli 180 ytl.( 180.000.000 tl.)pesin
    2- ödeme sekilleri;banka havalesi ile veya kredi karti ile
    3- türk telekomda sira beklemek yok.türk telekom sözlesme islemlerini bir telefonla biz çözüyoruz.

kampanya sartlari
    bir yillik pesin ödemeli abonelik süresi içerisinde herhangi bir sebep ile aboneliginizi sonlandirmak istediginizde kampanya dahilinde tarafiniza ücretsiz olarak verilmis bulunan kablo modem cihazinin faturada belirtilen bedelinin fatura toplam tutari üzerinden tenzil edilmesinden sonra kalan bakiyenin aboneliginizin bitimine kadar kalan süre için hesaplanacak tutar tarafiniza ödenecektir."
  • koç bilgi topluluğuna ait,anadolu yakasında kablo tv ve kablo internit hizmeti veren,ancak bu hizmetten henüz benim yararlanmama olanak sağlayamayan az gelişmiş şirket
hesabın var mı? giriş yap