• kafa atasim gelir

ay sizin vizenizmi var??
    bizim midtörmlerimiz var, hem iki tane hemde ö e den daha güzel harf.

major edit: 4 sene once kafa atasim gelirmis, ama nowadays dusunuyorumda deymez, bu davanin yolundan vazgectim. hem zamanin otesinden geri gelsin bu entrim hem hep beraber ingiliz kopegi olalim.
  • butun derslerin ingilizce olarak islendigi okullarda gayet dogal karsilanan insan tipi. vize sozcugu ozturkce olmadigindan dolayi midterm sozcugu ile aralarinda pek fark oldugunu dusunmuyorum. ha ben hepsine sinav diyorum o ayri.
  • (bkz: loser/1)
  • buna laf eden insanlar yabancı ülkelere gittiklerinde midtermlerine vize demeye direndiklerinde ne olacak peki. sen istanbul üniversitesi türk dili edebiyatında oku istersen soruya sual, uçağa tayyare de lakin adamlar her boku ingilizce öğrenirken hatta bazı hocaları ecnebiyken vize mi desinler o ecnebi dimağlar vurgun yesin diye. alıştığın gibi dersin. yada kıl olursun haklı olursun
    random yerine rastgele dersin. network yerine çok oturumlu ağ dersin.
    ve anında o şipşirin ingilizce nickini öz türkçeye çevirirsin. hadi tez olsun klavyede dans eden o mukaddes parmaklar. (seri!)
  • (bkz: paper)
    (bkz: boğaziçi tarzancası)
    (bkz: slot)
    (bkz: open book)
  • okul ortaminda agiz ali$mi$sa ba$ka ortamlarda da denilebilecek kelime...hatta can egrisine de dil ali$kanligindan curve denebilir ortamlarda...doğal olaylar bunlar...
  • ah cok dallama bir insandir bu efendim. vize gibi "ozturkce" bir kelimeyi kullanmak yerine tutar, britanya belediyesi kolluk kuvvetlerini delirten bir "midterm" kelimesi secer sinavlarindan bahsederken. hayir, bre essek, bre okaryot, seni yollamislar gevur ellere "oku da adam ol" diye. ama yok, nato kafa nato mermer. sen hala sinavin zamanini ogrenmek icin, koskoca profesore gidip "sir, when is the midterm?" diyorsun. halbuki bak, soyle bir kalip var kullanmak icin: "sir, when is the vize?" sen bunlari dusunmedikce, bilgisayara computer, fareye de mouse dedikce bu memleket daha da batar; onun bunun da sana kafa atasi gelir. simdi siktir git bi cay koy.
  • (bkz: killanan adam)
  • ingilizce eğitim veren bir okulda, alışkanlıklar gereği, 15bin öğrencisinden,öğretim üyelerinden tutun hademelere kadar herkez midterm diyorsa bu kadar kızmamak, üzerine gitmemek gerekir. aslında bu şekilde oluşan bütün gereksiz tepkileri bırakıp (bkz: yabancı dille eğitim) üzerine konuşmak, tartışmak daha makul ve mantıklıdır.
hesabın var mı? giriş yap