• vfl wolfsburg'un maclarini oynadigi 30.000 kisilik stad. eski vfl stadion'dur.
 • volkswagen arena, düsseldorflu alman mimarlık işletmesi hentrich - petschnigg & partner tarafından tasarlandı ve 2002 sonbaharında açılışı yapıldı.

  53 milyon euro’ya mâlolan stadın en önemli yatırımcısı tahmin edileceği üzre volkswagen ile wolfsburg belediyesi’dir.

  vw arena toplam 30 bin seyirci kapasitesine sahip ama bundesliga ve uefa kriterlerine bu kapasitede değişiklikler yapılıyor. misâl, uefa ayakta seyirci istemediği için 8000 kişinin ayakta durabileceği yerlere 4000 tane koltuk yerleştiriliyor. stadyum özürlü seyircileri de ayaktopu zevkinden mahrum bırakmıyor, her maçta 80 tekerlekli sandalya kapasitesi olan özel bir tribün var, her özürlü seyirciye eşlik edecek birer tane de görevli hazır bulunduruluyor.

  vw arena’nın açılıp kapanabilen bir çatısı var, konser monser olceği zaman bir nevî kapalı salona dönüşebiliyor bu akıllı bıdık. ayrıyetten vw arena almanya’da gerçekleşecek 2011 dünya bayanlar futbol şampiyonası’na da sahne olcek.
 • 2011 fifa kadinlar dünya kupasi´nda üc grup, bir de ceyrek final macina ev sahipligi yapacak olan stad.
 • çok şık ve esasında ufak bir staddır. göl kenarına yapılmıştır.
 • black box istanbul'un yeni adıdır.

  haberi için tıklayınız.

  ayrıca: (bkz: pozitif)
 • her konser için servis hizmeti verip vermediğini merak ettiğim mekan.
 • çok güzel olmuş mekan. dün gece saha içi biletlerin tükendiği, tribünlerinse oldukça dolu olduğu bir konsere ev sahipliği yaptı*. bu kalabalığa rağmen organizasyonda can sıkıcı aksaklıklar yaşanmadı. itü-ayazağa metro çıkışında doldukça kalkan, ücretsiz ring yapan servisler olsun, girişte sıra beklememek olsun, kapıların tam zamanında açılması olsun bunlar hep güzel detaylar. salon olarak yeterince büyük, tribünleri rahat ve sesin net duyulduğu, konseri yaşatan bir ortam yaratmışlar. açıkçası giderken seçerek aldığım koltuğa oturabilecek miyim acaba yoksa herkes bulduğu yere oturur mu gibilerinden kaygılarım vardı ancak görevli sayısı fazlasıyla yeterli ve herkesi kendi koltuğuna oturtuyorlar. yalnız keşke tribünlerde koridorlar olsaydı da wc-bar vs. gibi ihtiyaçlar için kalkanlar oturanların önünden geçerek rahatsız etmeseydi. bunun dışında tek eksi şişe biralar konserin ortasına doğru tükendi. o da halledilmeyecek bir sorun değil. dönüşse beşiktaş-taksim'e giden servisler sayesinde hiç sorun olmadı. kısacası sevdik, bağrımıza bastık seni vw arena.
 • dün ilk defa gittiğim konser mekanı.

  eski adıyla black box yeni adıyla volkswagen arena mekan olarak başarılı ve konserlere uygun bir mekan olsa da, chet faker, parov stelar gibi müzisyenler için uygun mekan değil bence. dün chet faker'ı izledik, tribünden izledik ve keşke tribünlü mekan olmasaydı, herkes ayakta olsaydı dedik. 13 aralık'ta da parov'u izlemeye gidiyoruz, o nasıl olacak bakalım.

  mekana gidiş sıkıntı değil biz metroyla gittik itü ayazağa plazalar çıkışından çıktık 10 dk yürüdük (telefondan bakarak) kolayca vardık. ama dönüşte metro kapalı olduğu için mecburen taksiye bindik. gerçi servis de varmış, o da bi seçenek. tavsiyem, taksi sırasını beklemeyin yola çıkın ve yoldan geçen taksi yakalayın, biz öyle yaptık.
 • kötü olanı itin götüne sokmakta üstümüze yok, iyi olana da iki kelam edelim.

  dünkü jack white konserinde benden tam not alan mekan olmuştur. metroyla ulaşımı bence gayet kolay, dönüş hafif yokuşlu o kadar. giriş çıkışları, güvenliği, temizliği yerinde, çalışanları iyi, tuvaleti vestiyeri yeterli, mekanın havalandırması bence süper, alışveriş imkanı yeterli, bira mira hayvan gibi pahalı değil... ne bileyim benim içime sindi. olmuş.
 • bir tane de anadolu yakasına yapılmasını çok şey isteyerek istediğim, ses sistemi, modernliği, iyi işletilmesi, "nasılsa paralarını aldık, bokun içinde de olsa gelecekler o konseri izlemeye" mantığından uzak konser mekanı. jack white gibi yıllardır beklediğim bir efsaneyi burada izlemek benim için büyük şans oldu.
hesabın var mı? giriş yap