• simasını tanımayanlar, intercity plakalıklı lüks bir otomobilde kendisini görse ''piçe bak, kiralık arabayla hava atıyo hele hele'' diyebilirler.
 • ülkede zenginliğin hakkını veren yegane insanlardan.
 • formula 1 geri gelecek diye insanların umuduyla oynayan kişi.
 • türkiye'de filo kiralama işini başlatan, büyüten, geliştiren şirketin* zeki ve vizyoner yönetim kurulu başkanıdır. gözlediğim, izlediğim, tanık olduğum kadarıyla iş hayatında kırılma anlarında verdiği kararlarla bugüne gelmiştir. henüz 4.000 civarında otomobili varken, araç sayısının on beş binlere çıktığı gelecek yılları anlatır, şirketi ona göre yapılandırırdı.

  o yıllarda yetkili ve özel servislerle hizmet kalitesi, süre ve ücrette anlaşamayınca kendi servisini kurmuş, sürat ve kârlılığını artırmıştır. memlekette kimse işin farkında değilken kiralanan her otomobile ücretsiz olarak kış lastiği taktırmıştır.

  bundan yaklaşık on yıl sonra ise çürümeye terk edilen bir pisti, komple devralmış, yeniden işler hale getirmiştir. evet, pist formula 1 pistidir ama f1 yapılmıyor diye de atıl değildir. tek marka kupaları, çeşitli lansman ve otomotiv etkinlikleri, porsche sürüş eğitimleri, off road yarışları, akademide güvenli sürüş eğitimleri gibi bir sürü güzel iş çıkarmaktadır.

  önümüzdeki on yıllar için planları ise daha güzeldir. bir sürü meyve ağacı ile ziraat alanında memlekete yatırım yapmaktadır.
 • eleştiriyi muhtemelen kaldıramıyordur. kendisine eleştiri yerine ufacık bir cümle yazdım instagramdan. direk engellemiş. hocam kaç yaşında adamsın. ergen gibi davranmak yakışıyor mu? güzel bir iş yapmışsın, haberi de "12 bin arabayı sokaklardan pistlere çektik" bu şekilde yazdırmışsın. aynı şeyi "motosikletler için de yapın. ölümler azalır" yazınca direk engelle. anladık araba sevdalısısın ama unutma motosiklet de bir spor. moto spor.
 • aynı şeyi motosikletler için de yaptığı halde eleştirilince önce bir araştır yazmaya üşenip engeli bastığından ötürü suçlanan otomobil sevdalısı iş adamı. müthiş bir koleksiyonu var ve görülmeye değer. ayrıca çok büyük bir otomobil festivalini türkiye'ye getirmeye çalışıyor. başarılar diliyoruz.
 • adam king beyler, dağılın şimdi
 • araba sevdalısı inanılmaz bir araba koleksiyonuna sahip bir abimiz.
 • yeni tanıdığım ilginç bir adam. konuşma tarzını (ya da zeki duruşunu) nuri bilgeye benzettiğim iş insanı. (bkz: intercity)
 • cebini doldurmaktan başka ülkeye bir faydası olmayan kişidir. caterham,megane kupaları gibi organizasyonlarla anca zenginlere hizmet eder. bir go kart pisti yapıp, müsabalar düzenleyip geleceğin f1 pilotlarını yetiştiren bir marka olabilirdi intercity ama vizyon yok, cep çok. sırf bu yüzden kenan sofuoğlu'na büyük saygım var, siyasi görüşü şusu busu geç onları. adam memleketinde pist yaptı geleceğin motogp pilotlarını yetiştiriyor helal olsun.

  ha bir de yıllardır f1i getirecek :) az daha beklesin e-f1 diye bir türevi çıkınca onu getirir : )
hesabın var mı? giriş yap