• redditte bir yabancı şey demişti;

"if there's anything cheaper than turkish currency, it is their digital data"

bu yüzden arıyorlar.
  • çinli aradı bi tane, dolandırma yöntemini merak edip mesajlaştım ilk başta. kripto üzerinden kar vaat ediyor. günlük %3 kazancını atıyor her gün, önemli bir iş insanı profili, maybach ın arka koltuğunda çekilmiş fotoğraflar, duşa gireceğim bir isteğin var mı diyor, fotoğraf at diyorum anında fotoğraf filan.

bir hafta kadar mesajlaştık. sonra hayallerde yaşamanın manası yok dedim, görüntülü aradım ve yanlışlıkla ön kamerada açtı çağrıyı. 20 metrekare odada 6 kişi, çoluk çocuk filan sefalet bir yaşam, telefonun kamerası vga'dan hallice. senin kriptonu ayrı %3 ünü ayrı diyerek engelledim.
  • bana da uğramıştır. milleti hep güzel güzel kızlar aramış, beni arayan dallamaya bakın

o değil, dün mahallede çingeneler ile birbirimize girdik. kavgadan yarım saat sonra bu sikik aradı. ödüm bokuma karıştı amk.
  • son zamanlarda artarak devam eden çağrı yığınlarıdır.

sahte profil fotoğrafı ile bazen bir manken, bazen de bir hint köylüsü beni düşünüp aramaktadır.

gelen çağrıyı yanıtlayan yada böyle bir şeyi deneyimleyen yazarlar var mıdır ?

edit; tam başlığı açtıktan sonra bu çete bir manken hanım kızımızı görevlendirmiş olacak ki yine aradı sağolsun

sonradan gelen edit; adamlar iyi çalışmış kaç aydır demek ki zira gündeme girdik.

zorunlu edit; başlıkta bazı yazar arkadaşlarımızdan gelen dönüşlere baktığımızda aramaların ayarlardan kapatıldığına (sessize alındığına) dair dönüşler aldım, ayrıca dönüş yapıp ödeme alan yazarlarımız da varmış. siz yine de bulaşmayın derim, kesin çözümü olmayan ve insanı gün içinde rahatsız eden bir mesele haline geldi maalesef.
  • hangi alan kodu hangi ülkeye ait öğrenmemi sağlayarak genel kültür katıyorlar.
  • whatsapp > ayarlar > gizlilik > aramalar > bilinmeyen kullanıcıları sessize alın seçeneğini aktif edince derdinizin kalmayacağı durum.
  • nedendir bilmiyorum ama hep üst üste 2 çağrı atıyorlar.
  • bu aralar gana'dan bana tebelleş oldular. bir de tuzağa düşeyim diye sarışın seksi bir kadın fotosu var profilde. yutar mıyım ben? hemen geri dönüş yaptım. haftaya gana'dan bi abla gelecekmiş benim için. uçak bileti için para gönderdim. bekliyorum bakalım.
    edit: inanmayanlar var. uyduruyorsun diyenler var. işte aramaların ekranı. yakında kadın geldiğinde birlikte selfimizi de atarım.
    sarışınım
  • evet, ben de konuştum kendileriyle.

cambly’e falan para vermeye gerek yok. ingilizce speaking pratiği için çok iyi oldu.

not: suriyeli, okumak isteyen genç taklidi yaptım. az daha bana bağış yapacaktı kerizler.
  • bu sabah beni de bir hindo numarasi caldirdi.
    sanırım veri ihlali olayi, tum bilgilerimiz çalındı.
hesabın var mı? giriş yap