• söylerlerdi de inanmazdım, lüks değil ihtiyaçmis gerçekten. teknolojinin en anlamli icatlarindan biri. ben "mi essential" aldim, iki kedi bir çocuk gül gibi geçinip gidiyoruz.
  • xiaomi vacuum mop 1 c 2 in 1 modelini birkaç aydır kullanan biri olarak çok faydalı, başarılı bulduğum üründür. metrekareyi yaklaşık bir dakikada temizliyor ve normal süpürgeler ile alınamayan tozları da çekiyor. uzun dönemde sorun çıkarmazsa çok avantajlı bir ürün olur.
  • bozulduğu takdirde yaptıracak yer bulana kadar dört döndüğünüz cihaz. ben henüz o yeri bulamadım mesela. cihaz arabada geziyor…

edit: cihazı öyle herhangi bir xiaomi servisine götürdüğünüzde size öyle bakıyorlar. düz. boş. çünkü cihaz seri numarasına göre firmanın belirlediği serviste işlem görüyor ancak. bizim falımıza da ritzy teknik servis çıktı, robotu koyduk kutusuna yolladık. haydi bakalım hayırlısı.
  • xiaomi vacuum mop 1c'ye haritayı bölme özelliği gelmiş. (daha önce sadece yeni modellerde odaları bölebiliyordunuz.) ayrıca yeni özellikte haritayı hafızaya kaydetmesi için evi 1 kez gezmesi yeterli oluyor.

bende harita bir şekilde yok olmuştu, yeniden harita çıkardıktan sonra bölme özelliğini farkettim kullananlara duyurulur.
  • bugün mop pro 2 sine kavuştum daha denemedim güncelleme gelecek
    mükemmel bu kadar beklemiyordum huzur buldum
  • tamam iyi güzeliz ama haritalamayı tam olarak yapamıyor mu anlamadım bir geçtiği yerden 10 defa geçip hiç geçmediği yerlere uğramıyor tam olarak çözemedim o aşamada nasıl geçmediği yerlere yönlendirebileceğini.
    ayrıca turbo modu açıp sadece halıya özel halı üzerinde git gel yapsın istiyorum turbo moddayken halıdan çıkıp parkeye geçiyor o an hayalkırıklığı yaşıyorum ya. uygulamasında sadece halıyı tara gibi seçenekler de olmalı. veya salon bitti hadi mutfağa geç komutu falan olmalı tamamen spontane dolaşıyor evin içinde. haritalama nerede kaldı?
  • batarya değişimi konusunda yeşillendirecek bir bilge aranıyor..
  • bataryası öldü. nasıl ilerleyeceğiz bilen var mı? garantisi yok. yetkili servis için mi store da konuştuğum oradaki arkadaş '' off the record'' abi bizde sağlam öpüyorlar dedi.
    eğer imkan varsa dışarıda yaptır daha uygun olur dedi ancak nereden nasıl yaptırırız, bilenler yeşile bassın.
  • batarya konusunu yazıyorum iyi dinleyin.

bu cihazın bataryasını değiştirmek dünyanın en kolay tamiratı olabilir. hayatında eline tornavida almamış bir insan için üç dakika falan sürer.

1- bu cihazların orijinal pilleri en kısa sürede mort oluyor bundan kaçış yok.

2- servis an itibariyle üç dakikalık işe 3000 tl istiyor. yani rakam güncel kalsın diye 100 usd + diyelim.

3- cihazın bataryasını sökmek aşırı kolay. cihazı ters çevirip altındaki tüm vidaları söküyoruz. alt kapak kolayca çıkıyor ve batarya dimdizlak ortada.

4- bataryanın kabloları modemin arkasındaki hat mandali gibi mandallı şekilde cihaza bağlı sadece mandalı sık kabloyu çek batarya kablosu ile elinde. bataryayı yuvasından çıkarırken elinden kayıyorsa dar tarafına bir çubuk ya da meyve bıçağı sokarak tut.

5- gördüğüm kadarıyla hepsiburada vs'de yedek batarya 1000 tl civarı güncel kurla 35 usd. belki sirkec'de daha ucuz?

6- yeni bataryanin kablosunu mandalla cihaza tak, kapakları vidala.

7- henüz yeni batarya gelmedi ama yorumlara baktım yedek batarya orijinalinden daha uzun çalışma süresi veriyor diyorlar.

8- elektronikten daha iyi anlayan işin kurduysan batarya ünitesinin içindeki kalem pilleri tek tek değiştirerek işi çok daha ucuza halledenler de var.

işte kısa video:
    youtube

allahsız olmayın sukela oy verin

debe edit diğer robot süpürge markaları için de yaklaşık olarak geçerli bunlar.
  • annemi gereksiz büyük olan evimizi süpürme tasasından kurtaracağımı düşünerek büyük umutlarla aldım ama fıs çıktı. kırıntıların üstünden geçiyor ama asla çekemiyor. anca toz topluyor o kadar.
    geçen takip ediyorum; bi fındık kabuğu parçasını üstünden 3. geçişinde sonunda aldı, ama 1 metre sonra içinden geri düşürdü.

editlemek farz oldu: ben uygulamayı kurmadan çalıştırmıştım 2-3 gün. uygulamayı kurunca gördüm ki turbo çekiş modu da varmış.
    elbette kenar köşe mükemmel temizlemiyor, zaten kendi çapının sığacağı yerlere girebiliyor. ama bir kaç kırıntı var diye görünen tek bir odadan bile bir avuç pislik topluyor. o toz haznesini açıp içindeki pisliği görünce her seferinde o kadar mutlu oluyorum ki :) toz haznesi küçük sadece, keşke kendi boşaltma istasyonu olanından alsaymışım dedim. bütün evi temizlerken mutlaka en az 1 kere duraklatıp hazneyi boşaltıyorum iyi çeksin diye, zaten dolmuş oluyor. ve bu durum 2-3 günde bir evi süpürttüğüm halde oluyor.
    sonuç olarak kendisini çok seviyorum, evladım gibi :)
    alın aldırın.
hesabın var mı? giriş yap