• telefon ahizesini kaldırıp tuşları klavyeden çevirmeye çalışmak vardır ki ofis çalışanlarının bi çoğunun başına gelir ya da ben daha salağım
  • sabah ise gitmek uzere cantami hazirlarken telefon diye uzaktan kumandayi cantama koymusum. minibuste siddetle anemi aramam gerekti. cantadan kumandayi cikarmam ve cantaya sokmam arasindaki zaman suresi an dan bile kisaydi..
  • bi keresinde kendi cep telefonumun üzerine yatmışım tabi farketmemişim, o da son aranan numara olan evin numarasını aramış, gittim açtım ev telefonunu hiç ses gelmedi ben de sapıktır diyip bi güzel küfrettim, sonra girsin ibneye diye telefonu açık bıraktım unutmuşum öle, yarım saat sonra bi arkadaşı cep telefonundan aramak için telefona baktığımda acı gerçeği öğrendim kendimden tiskindim...

edit: yeni nesile açıklama yapma gereği hasıl olmuş. o yıllarda telefonlar tuşlu ve cep telefonundan ev telefonunu aramanın dakikası bir kaç milyon. öyle paket maket de alamıyorsun.
  • ufacık tefecikken televizyonun karşısında uyuklamışken babamın uyandırıp tuvalete goturmesi cisini yap git uyu demesi ve benim musluğu açıp şırıl şırıl akan suyun sesini dinlerken babamın bagrıp "oglum çişini yapsana muslugu niye açıyorsun" diye söylenmesi ve akabinde benim de uykulu uykulu "ya ne bağrıyon ya yapıyorum işte" demem ... çok küçüktüm ama :)
  • ablam durakta adamın tekine bilmemne otobüsü geçtimi diye soracakmış, söze afedersiniz filan diye başlayacağına "efendimiz hede otobüsü geçti mi acaba" demiş salaktır.
  • aceleyle kapidan cikmak istersiniz ama cikamazsiniz.
    cünkü orda boylu boyunca uzanan temizler temizi bir cam bulunmaktadir.
  • arabaya binip kapıyı hızla kapatmak ama bu arada bacağını kapının dışında unutmak
  • okulun kapısında kimlik sorulmaktadır.. kredi kartı gosterilip te geçildiğinin sonra farkına varılır..
    bu,, para her kapıyı açar mı demektir?? yoksa orda duran görevliler bendende mi dalgın ??
  • hangi dersin sınavında olduğunu unutmak,, ara ara oluyor bazen.. hoş 5-10 saniye içinde toparlayabiliyorum,, o da bişi.. (bkz: kendi kendini kandirmak)
  • -allah rahatlık wersin yerine allah rahmet eylesin diyip topluluğu heyecanlandırmak
    -çöpe jikletin ambalajı yerine diğer elde tutulan parayı atmak
    -destinasyon eminönü iken kadıköyden yannış wapura binip wapurda uyuyakalmak , wapurdan inince beşiktaşın ortasında şok geçirmek
    -ilkokulda beden hocasına anne demek ???
hesabın var mı? giriş yap