• call centerlarda calisan bayanlarin sozum ona bir hususta yardimci olduktan sonra isini dogru yapmis olduklarini zannetmenin verdigi hakli gururla, soylemezlerse olebilecekleri ici en bos yardim teklifi.
  • call centerlarda çalışanların söylemek zorunda oldukları cümlelerden birisi. bu tip işlerde belli başlı kalıplar vardır ve çalışanlar da bunları kullanmak zorundadır. bir bankayı aradığınızda problem hallolmasa bile bu cümle söylenir. cevap olarak ulaaaynn işimi hallettiniz mi ki laauuunnn öeeağğğğh deseniz bile çalışan sükunetini kaybetmez efendiliği elden bırakmaz. şayet küfür ederse işten atılcağını bilir. çünki telefonlar dinlenmektedir.
  • istediğiniz hiç bir şeyi adam akıllı yapamadıktan sonra söyledikleri bu cümle ile sizi ortadan yararlar. imkan ihtimal dahilinde olsa telefon hatlarından süzülüp bi çakmak istersiniz.
  • yurtdışındaki çağrı merkezlerinin beylik lafı olan "is there anything else that i can help you with?" sorusunun birebir türkçeleştirilmiş ve yerli çağrı merkezlerinde çalışan bay ve bayanlarımızın ağzına kuvvetli bir zamkla yapıştırılmış halidir. bu soruyu sadece sormakla yetinmez, bunu bir de içinde hiçbir duygu barındıramayacak kadar hızlı, neredeyse soluksuz bir şekilde gerçekleştirirler ki sıradaki müşterilerine bakabilsinler.
  • müşteri ilişkileri yönetimine geçen tuvaletçiler tarafından kullanılabilecek bir hededir.
  • call center diyaloglarının vazgeçilmez repliğidir. yoktu bu bir zaman önce. kim ne zaman peydahladı ne zaman eğitimini verdiyse bir zamandır oranın buranın call center çalışanları zaten görüşme boyunca yardımcı olamadıkları mevzu kapanmaya yakın en şuh ses tonuyla bunu söyler oldular.

call center ın orayı tuşla burayı tuşlasıyla manyak olmuş müşteriye yüksek ihtimal yardımcı olamayan call center görevlisi bayan bunu söylediğinde başka diyarlara tek bilet aldırırlar adama.

görüşmenin başında zaten şişt bana telefon görüşmesini kayda alıyoruz, efendi ol, terbiyesizlik yapma ayarı verilen kişi, müşteri memnuniyeti adına sesini günde iki paket sigara içen kadın tonunda çıkartan call center görevlisine diyemez tabi.. var var da...

söylenirken bir de inadına farklı kelimesini vurgulayanlar vardır ki, hani bak yazıyor ulan orda anamın kızlık soyadına kadar herşeyim, ne kadar borcum var onu da biliyorsun, erotik kanallara üye miyim onu da görüyorsun, nerden alışveriş yaparım, burger king manyağı mıyım, cadde tikisi miyim? hepsinin farkındasın, ara beni, cepte orda yazılı diyesi gelir insanın..

yardımcı olabileceğim farklı bir konu var mı?
    sanki herşeye vakıf, hani telefonu açma sebebi olan problemi çözmüş de; bir de yardım edeceği farklı bir konu arıyor..
    sanırsın ki; akşam balıkçıya rezervasyon yapacak, okeye dördüncü bulacak, halı sahaya kaleci tanıdığı var...

cümle alem "yok hanımefendi" der bu soruya
    call center bayanları farklı bir konuya yardımcı olamamanın hüznüyle kapatırlar telefonu...
  • yalnızlığın anlaşıldığı anlardan biridir bu aynı zaman da;

-ürününüz kargoya verilmiş fandango bey, gün içinde takibini sağlayabilirsiniz.
    +teşekkürler
    -yardımcı olabileceğim başka bir konu var mı?
    +başka derken?
    -yani işte olur ya çamaşırınız, yemeğiniz filan..
    +ha tabi, oluyor arada. nası yapalım
    -saçmalamayın beyfendi lafın gelişi o.
    +lütfen bi el atsanız bu gidişe
    (dıtdıtdıtdıt)
  • inanılmaz gereksiz bir soru. yahu ben sizi aramışım zate yardımcı olun diye başka konu olsa niye saklayayım?

- yardımcı olabileceğim başka bir konu var mı?
    + olmaz mı? aylardır karabaş otu arıyorum, aktar aktar gezdim var mıdır sizde?

ya da

+ perdelerim bir türlü bembeyaz olmuyor, vanish kullansam işe yarar mı dersin?

veya

+ ya bizim oğlanı çişe alışırtıramadık bir türlü, ne yapsak?
hesabın var mı? giriş yap