• hiçbir zaman hikâyenin tamamını anlatamayacağını; anlatamayacak kadar büyük parçalarında saklı olduğunu bilmek.
    çok konuşmanın hiçbir faydasının olmadığını görmek.
    olgunlaşmak.
    kaliteyi çokluğa tercih etmek.
    yorulmak.
  • mumkun degil.
  • tahammül sınırıyla alakalıdır.
  • her zaman geçerli olmayan bi durumdur
  • babamda gordugum ozelliktir. isin garibi aynisini kendimde de gozlemliyorum, eskiden herkesle konusan, geyik yapan ben, simdilerde yas ilerledikce selam vermeye bile useniyor, bazi gunlerimi tek kelime etmeden gecirebiliyorum. olgunlasmakla mi ilgili, insanlardan bikmakla mi, erkek olmanin verdigi bir ozellik midir bilemiyorum. ama kesinlikle yaslilik halimi babamda gorebiliyorum. kendisiyle konusmaya calisan insanlari duymazdan gelmek, cevap vermek istememek, konusmaya usenmek. babam gibi surekli saate bakar da oldum bir an evvel gece olsun da uyuyalim diye. cok ilginc.
  • doğru
  • bilgelik arttıkça gerçekleşen durumdur. kimse hiç konuşmayacak kadar zeki değildir.
  • kadinlar icin gecerli olmayacak durum. kadinlari tarafindan ezilen erkekler icin ise gayet dogrudur.
  • daha az konuşmaktan çok daha çok dinlemektir.
  • kendine bakıp genele vurarak tespit yaptım sanmaktır.
    hatta aksine çenesine vurur bicok insanın.
    senin psikolojin bozulmuşsa ve artık etrafla etkileşimin yok denecek kadar azalıyorsa o senin ozel sorunundur.
    sen icinde cozemedigin sorunlar yuzunden giderek icine kapanıyorsun farkında mısın?
hesabın var mı? giriş yap