90 entry daha
  • yeni albümü bilinmezeyi dijital platformlarda yayınlamış grup. pek severiz.

spotify linki

ben her nasılsa ilk albümlerin tematik yapısını sevdiğim için genel olarak o tarzda gitmelerinin daha iyi olduğunu düşünüyorum. börübay gibi efsane bir albüm sanırsam bir daha gelmeyecek.

sonradan gelen edit : sindirerek yeni albümü defalarca dinledim. siz var ya siz her sene albüm yapın. fanatiği oldum resmen. gün batımında şarkısının nakarat bölümüne ayrıca bayıldım. türkiye'yi sallayın uluslararası festivallere başvurun namınız yürüsün. özellikle pagan fest en ideal konser.

çekildi mi kılıçlar türkün yürek yamandır gayrı!
  • keyifli beğendim basarilari her daim olsun
    tanım: türkçe sözlü müzik yapan grup
  • az önce spotify üzerinden dinlediğim doom / folk metal grubu. güzel bir albüm olmuş; ne var ki önceki albümlerdeki enerjiyi henüz tam olarak hissedebildiğimi söyleyemeyeceğim. zamanla birkaç kere dinledikten sonra oturur diye düşünüyorum.

intro parçası dünya ve albümden önce tekli gibi yayımladıkları bilinmeze şu ana kadar açık ara favorim. doom soundunu biraz yumuşatmış gibi görünüyorlar. yeni bir şeyler deniyorlar ama hayırlısı. yaşru türk metal camiasında önemsediğim bir grup. umarım uzun yıllar daha güzel işler yapan bir grup olarak yoluna devam eder.

lirikal temalarını da değiştirmişler bu arada. biraz daha doğa sevgisi ve kozmik temalar işlemişler. ufak bir eğreti durmuş gibime geldi ama, eserini ne yönde şekillendireceği bizim değil; sanatçının belirleyeceği bir durum. bize sanat eserini tüketmek veya tüketmemek düşer.

ben bu vecih ile kendilerini nacizane tebrik etmek istiyorum. yolları açık olsun.
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap