• barack obama'nın işinin ehli iletişimcilerle çalıştığını gösteren slogan.

siyahi bir başkan adayı fotoğrafı üzerine bu cümleyi koyarak anlattığın şeyi 218 cilt kitap yazsan anlatamazsın.
  • "b.o*- there is something happening in america. it is change. that is what's happening in america right now. change, is what's happening in america. if something is happening to america, that is the change.. and change is.. and the america.. happening that's.. eeermm..
    halktan biri- so basically, can we say that america will go through a change?
    b.o- yes we can."
  • barack obama'nın amerika birleşik devletleri başkanlığına adaylık kampanyasındaki sloganı. we(biz) sözüyle herkesi kapsaması ve can(yapabilmek) ile de yapılamayacak şeyin olmadığı fikrini yansıtması nedeniyle oldukça başarılı buluyorum
  • ing. biz yaptık oldu, beğenmeyen siktirsin gitsin.
  • gülü sevince batar mı diken,
    yes everybody we can

-devir abi (muhtarlık seçiminde)
  • bu konusma oyle bir konusma ki bir tane amerikali allahin kulu cikip "eeh bu bana hitap etmiyor" diyemez. bizim tayyip'in yaptigi gibi otekilestirmek yerine birlestiriyor. ben bu turk halimle ne zaman duysam bu konusmayi helal olsun diyorum. darisi bizim siyasetcilerin basina.
  • we did it diye cosmak icin erken oldugunu dusunen bendeniz, "yes we can" cumlesinin devamini merak eder olmusumdur. ne yani, amacin democratic nomination'u alip hillary'i alt etmek miydi de oldu da bitti masallah moduna girdin? daha bunun kasim'i var, mccain'i var. asil is simdi basliyor, hatta secilirsen asil o zaman basliyor, gorelim bakalim ne degisecek diye bakiyor millet sen "yes we can" dedikce zira. zafer sarhosluguyla "we did it" diyerek guzelim "yes we can" sloganini pic etmisler resmen.
  • on birinci nesil çaylak. (bkz: geleceği görmek)
  • barrack obama'dan tamamen habersiz olarak, yani barrack arkadasa haber vermeden bob dylan in oglu jesse dylan tarafindan bestelenmis bir versionu da dün youtubeda yayinlanmistir.. bush'un 21. yüzyilin dünya kaderini belirleyen "onlar vurmadan evvel biz vuracagiz" konusmasindan sonra insanlari etkileyen son konusmanin da ana fikridir yes we can.. (cümleyi toparlayamadim anasini satiim)

http://www.youtube.com/watch?v=jjxyqcx-myy

adresinden izlenebilir onlarca sarkicinin, aktristin katki yaptigi klip (nedense bunlar hep siyah beyaz oluyorlar)

eger benim sahsi kanaatimi sorarsaniz, shakespeare in krallar serisinde daha iyi savas konusmalarina tanik oldugumu soyleyebilirim..
  • amerika'nın yeni modası. amin der gibi "yes we can" diyorlar.
hesabın var mı? giriş yap