• dönemin kabadayılarıyla olan ilişkileri; silaha, kumara ve alkole düşkün oluşu sebebiyle şaşırtmamıştır. kaldı ki o cinayetler bir ideoloji uğruna işlenmemiştir (ideoloji uğruna cinayet işlemek de ayrı bir saçmalık gerçi) neden bu kadar yüceltildiğini anlamak çok güç. birinin iyi yönetmen olması iyi insan olacağı anlamına gelmez. sırf "bizim cenahtan" diye kötülüğü savunmak, her gün eleştirdiğimiz "çomarlık"tan farksızdır.

alkollü araç kullanmak cinayete teşebbüstür.

edit: aşağıda bir düzine çomara rastlayabilirsiniz, bunların solculuğu yeşil parka giymek, yıldızlı bere takmak, barda içip devrim türküleri çığırnmaktan öteye gitmez, bu salaklıkla devrim yapacaklarına inanırlar. siz kazayla devrim yapsanız önce sizden olmayanı keserseniz lan, ne eşitliği?
    ülkede her her şey gibi sosyalizm ideolojisinin de içi boşalmıştır bu müptezeller yüzünden. göte göt demeyi öğrenince barış gelecek dünyaya.
  • kendi karısının başına bardak koyup ateş eden şiddet bağımlısı biridir yılmaz güney. 1974'te ülkemin bir hakimini öldürerek zaten katil olmuştur. çocuk katilliği meselesi tartışılsa dahi katil olduğu tartışmaya kapalı bir gerçektir.
  • allah kimseye katile katil diyenleri faşist olmakla suçlayacak kadar şuur kaybı vermesin.
  • bugün erlik tarafından ortaya çıkarılan gerçek. belki daha öncesinden bilenleri vardır fakat yazılmamış. buraya not düşüyorum.
    görsel
    görsel
    görsel

tweet
    tweet
    tweet

özetle alkollü bir şekilde araç kullanırken bir çocuğa çarpıyor ve çocuk ölüyor, çocuğun babası da "11 çocuğum var, biri feda olsun." diyor.

edit: imla.
    edit2: birkaç yazar ne idüğü belirsiz birisi tarafından atılan iftira minvalinde şeyler yazmış başlık için. çetin inanç kimdir diye aratmanızı öneririm, birkaç dakikanızı alır.
  • "11 çocuğum var, biri feda olsun." diyen birinin çocuk sahibi olmaması gerektiğini gösteren haberlerdir ya da iddialardır.

(bkz: ebeveynlik lisansı)

edit: klavye sürçmesi (@it was a bright cold day in april )
  • yılmaz güney'in vukuatları saymakla bitmez. çocuk katli, kadın düşmanlığı, kadına yönelik şiddet, adam öldürme... film çekimi için bir atı gerçekten öldürmesi, bir savcıyı öldürmesi, nebahat çehre'nin kafasına bardak koyup onu silahla indirmeye çalışması, nebahat çehre'yi dövmesi, üstüne hamile olduğu halde dövmesi...

öyle ki bunların yanına kürtçülüğü ekleme gereği bile duymuyorum. çünkü kürtçülük yapması ancak kürtçüleri ilgilendirir. benim zaten sevdiğim, örnek aldığım biri değil. onlar düşünsün.

benim derdim yılmaz güney'i sinema devrimcisi, örnek solcu, örnek halk adamı, 80 darbesinin mağduru diye yutturan cihangir solcuları...

siz cihangir solcuları gerçekten bu ülkenin başına gelmiş en rezil ve aşağılık insanlarsınız. kadın, çocuk, hayvan düşmanı, şiddet yanlısı, insanlıktan nasibini almamış, solculuğu ülke düşmanlığı sanan bir insan müsveddesini destekliyorsunuz. oysa bu adamın bok kadar bile değeri yok. adamın yüzüne baksan bile maganda olduğunu anlıyorsun.

80 darbesinde solcu diye yurt dışına kaçtı olayı da baştan aşağıya cihangir solcularının uydurmasıdır. kaçma nedeni aleni bir şekilde adam öldürmüş olmasıdır. adana/yumurtalık savcısını öldürmüştür.
  • hakim katiline yeni bir sıfat daha ekleyen durum. (bkz: çocuk katili)

sanki yediği diğer boklar yetmezmiş gibi bir de bu çıktı. fanlarına koymaz gerçi, onlar devrim mevrim takılırlar yine. solculuğuna tükürdüklerim...
  • (bkz: #127915407) alkollü biri tarafından en yakınlarının öldürülmesi dileğiyle, o zaman gelip katil veya değil yorum yaparsın.

edit: bu adam zaten katil bu olay dışında da, yılmaz güney fanları biraz ötede oynayın. bilerek isteyerek sarhoş olup sonra direksiyon başına geçip birinin ölümüne neden oluyorsan taksirle adam öldürmeden yargılamazsın. çünkü taksir yoktur bilinçli taksir yani kasıt vardır, katilsindir nokta
  • önemli olan senin kaç çocuğun olduğu değil, ne kadar insan olup olmadığın. o çocuklardan birisini bile hayatımda görmemiş olmama rağmen duyunca inanılmaz bir üzüntü çöktü içime. inanıyorum ki birisi cep telefonuna yanlışlıkla çay dökse ortalığı ayağa kaldırır bu çocuğum feda olsun diyen zat.
  • savunmak için verilen örneklere bak biri yok şu adam gaymis, yok öteki cinsiyet değiştirmiş yazmış.

cinayetle bunları nasıl bir tutabilrlir insan. bu nasıl bir ideolojik sapkinliktir.
hesabın var mı? giriş yap