• sevdiğim insanlar... gereğinden fazla fanatik olmak dışında bir kusurları yok..ki bu da herhangi bir türkün kınayabileceği birşey değil.
 • ılkokul ogrencileri sabah okula,
  "yunanim, dogruyum, caliskanim, yasam..." seklinde baslayan insanlar..
 • gechmis zaman medeniyetleri sayesinde bugün prim yapan insanlar,,, 200,000 kişilik ordulariyla istanbul'u bile alabilecek kapasiteye sahip deilken devamli havlamalarinin aslinda bashkalarinin (ab) zigiyle gerdege girmeye calishmalarindan öteye gitmemesi yaninda, tanishtigim ve arkadashim olan yunanlilarin bunlarin bilincinde olup, sorunlarin siyasi nedenlerden kaynaklandigini düsünmekteyim...
 • beyinlerine surekli dinsel kaynaklardan "turkler hede, turkler hodo.." seklinde fikirler pompalanan, boyle egitilip boyle buyutulen, aslinda can ciger olabilecekken uzak kaldigimiz sevimli bir toplum.
 • bir cok gelenegimiz, ya$am tarzlarimiz uyu$tugu halde, iki tarafin da nufusun kucuk bir cogunlugunu olu$turan milliyetcileri sayesinde bir turlu siyasi acidan uyu$amadigimiz toplum. $ahsen yunan insanini severim, dunyadaki diger milletlerin insanlari gibi..
 • kapi komsusu bas belasi... olum 60 milyonuz tukursek boaris
  ... ama gene de insandir kalbimde yeri wardir...
 • anlasmazliklar hukumetler arasi. bi konuda hukumetler skandal yasayinca yolsuzluk, ceteler falan hop hemen yunan teranesi unutturmak icin asil mevzuyu. bizde kaniyoruz buna. onlardada oyle. halbuki kulturlerimizde o kadar cok ortak yon varki.(baska hangi millet anlar raki icmekten) birbirimizi sevmemizi istemiyolar, sevmiyoruz.
  onlarin hepsi orospu cocugu diyoruz.
 • zamanında osmanlılar moğollara yenilmiş, almanlar ruslara. kızılderililer ingilizler, ondan daha önce de ispanyollar tarafından soykırıma uğramış, hollandalılar afrikalıları sömürmüş, yunanlılar da zaman zaman çevrelerindeki toplumları sömürmüşler.. dolayısıyla hiçbir halk sütten çıkmış ak kaşık değil ve aynı zamanda hiçbir halk birileri ile savaşıp yendiği için üstün veya kahraman da değil. uygarlik tarihi bu acidan "kuyruk acisi" kavramina pek acik degil.

  bu kahramanlık hikayeleri toplumları gaza getirmek için gereklidir, yararlıdır ve o yüzden zamanında anlamlıdırlar. ama şu an masaldan ibarettirler. savaş savaştır, birilerinin yenilmesi gerekiyor ama öte yandan yenmek veya yenilmek sadece savaş gücünün üstün olmasını gerektirir, bir toplumun diğerinden daha yüce veya aşağı olmasini değil.

  yunanlılarla türkler arasındaki sorunlar yapaydır ve var olmaları birilerinin işine gelmektedir, birilerinin bu sorunlardan çıkarı vardır, unutmayın ki şu an can ciğer kuzu sarması olduğumuz ülkeler önerdi yunanlılara anadolu'yu, onlar cesaret verdiler. sırplara da önerdiler ama kısmet yunanlılaraymış, tokadı onlar yediler ama bu başka bir toplum da olabilirdi.

  ama ayni yunanistan'in devlet baskani venizelos savas sonrasinda ataturk'u "barisi tesis ettigi" icin, nobel baris odulune aday gostermeyi de bildi. ve yine ayni yunanistan icin ikinci dunya savasinda turk halki kendisi fakirlik icerisinde kivranirken disinden artirdigi yiyecekleri yardim olarak gonderdi, yunanistan'in isgal edilmesini onlemek icin savas riskine girdi.

  özetle, bir savaş yüzünden bir halka düşmanlık beslemek abesle iştigaldir, toplumu oluşturan bireyler teker teker çok zeki olabilirler ama bireylerin oluşturduğu toplum her zaman aptaldır, aptal hareket eder.
 • kardes halk...dunya uzerinde turklere en benzeyen bikac halktan biri...ozellikle 20.yy'da emperyalist we fasist dewlet adamlarının dıs politikada halka karsı dewamlı bi tehdit olusturmak amacıyla surekli canlı tuttukları dusmanlıın sonucu olarak, sozde dusmanımız ama aslında kardesimiz olan halk...
 • yemeklerden muzige, benzer kultur sahibi insanlar...
  buradakinin tersine, akli basinda insanlarin turk dusmanligi yaptigi ama yine de yine de gidilesi sevilesi ulke
hesabın var mı? giriş yap