• sağlık sektörüyle gayet güzel dalga geçmektedir. yıl olmuş 2014 hala ilaç bulunamıyor, raporlar 1 gün sonra veriliyorsa ve insanlar buna ses çıkarmak yerine bununla dalga geçenlere ses çıkarıyorsa bize zaten mustahaktır.
  • durup durup zaytung'un esprilerine hislenen, ağlak duygusalları ortaya çıkaran espridir.

sloganı dürüst, tarafsız, ahlahsız haber olan bir yerden ne okumayı bekliyordunuz? okuma kardeşim adamların tarzlarını beğenmiyorsan. oturup sözlükte başlık açıp duyarlı vatandaş numarası yapmak niye?

çatır çatır gülümsediğimiz espridir. anlayamazsınız.

not: bir kanser hastası yakınıyım. dergiyi beraber okuduk ve güldük. zira, adamların mizah tarzlarını biliyoruz. biz alınmıyoruz, size ne oluyor?
  • hemen sol alt köşesindeki "100 eczacıya sorduk... yokmuş ama biraz beklerseniz depodan getirirlermiş" şakasından kötü olan.

asdasdasd muadili var. aynı.
  • (bkz: yaşamayan ne bilsin)

şakası yapılacak şey var, şakası yapılmayacak şey var; dangalaklığın lüzumu yok.

not: babasını 14 yıl önce beyin kanserinden kaybetmiş biri olarak söyledim.
    "hasta yakınıyız ve alınmıyoruz, size ne oluyor?" yavşaklığı da yersiz olmuş. sizin gülüp geçtiğiniz hastalığın konusu açılınca "andığımız yerden ırak" diyoruz. hastalıkla ve özellikle kanserle yapılan hiçbir şakaya tahammülüm yok.
  • baştan aşağı rezilliklerle dolu bir kapağın, en rezil icraati. bunu yazan gören basan hiç mi bir kimsenin kemoterapi görenyakını yok?
  • (bkz: kara mizah)

dedemi çok defa akciğer kanseri için kemoterapiye götürdüm. espriyi okuduğumda da komik buldum.
  • herhangi bir aşağılama içermeyen espri. (komik olup olmaması konusuna girmiyorum)

bak hassas sözlükçü; eğer kemoterapi tedavisi gören kanser hastaları üzerinden espri yapıyor olsalardı bu ayılık olurdu. ama kemoterapi bir tedavi şekli. bu güne kadar tedavisi ile duygusal bağ kuran bir hasta görmedim ben.(bunda doktor olmamamın da etkisi olabilir tabi)
  • ille de bişeylerden rahatsız olmasa, her boka hassasiyet geliştirmese ölecek insan topluluğunun yeni uğraşı.
    siz okumayın kardeşim mizah bozar sizi.
  • zaytung bu tür şeyleri ilk defa yapmıyor. burada hiciv, görünenden daha anlamlı bir anlam falan yok. olması da çok önemli değil zaten, bir şeyleri yaparken, başka neyleri yıktığına da bakmak lazım. yarın öbür gün, bir ropörtajda, söyleşide diyecekler ki, "biz ne tabulara dokunduk, çok eleştri aldık, bakın ne kadar marjinaliz". yarın yapacakları mastürbasyon için bugün saygısızca davranıyorlar. utanç verici...
hesabın var mı? giriş yap