• durup durup zaytung'un esprilerine hislenen, ağlak duygusalları ortaya çıkaran espridir.

sloganı dürüst, tarafsız, ahlahsız haber olan bir yerden ne okumayı bekliyordunuz? okuma kardeşim adamların tarzlarını beğenmiyorsan. oturup sözlükte başlık açıp duyarlı vatandaş numarası yapmak niye?

çatır çatır gülümsediğimiz espridir. anlayamazsınız.

not: bir kanser hastası yakınıyım. dergiyi beraber okuduk ve güldük. zira, adamların mizah tarzlarını biliyoruz. biz alınmıyoruz, size ne oluyor?
  • sağlık sektörüyle gayet güzel dalga geçmektedir. yıl olmuş 2014 hala ilaç bulunamıyor, raporlar 1 gün sonra veriliyorsa ve insanlar buna ses çıkarmak yerine bununla dalga geçenlere ses çıkarıyorsa bize zaten mustahaktır.
  • herhangi bir aşağılama içermeyen espri. (komik olup olmaması konusuna girmiyorum)

bak hassas sözlükçü; eğer kemoterapi tedavisi gören kanser hastaları üzerinden espri yapıyor olsalardı bu ayılık olurdu. ama kemoterapi bir tedavi şekli. bu güne kadar tedavisi ile duygusal bağ kuran bir hasta görmedim ben.(bunda doktor olmamamın da etkisi olabilir tabi)
  • hemen sol alt köşesindeki "100 eczacıya sorduk... yokmuş ama biraz beklerseniz depodan getirirlermiş" şakasından kötü olan.

asdasdasd muadili var. aynı.
  • insanlar hala kemoterapi goren yakini yok mu bunlarin diye elestiriyorlar. ne alakasi var? sanki allah kanser hastalarinin belasini versin yazmis. biktirdiniz artik be ezbere davranislarinizdan, tek boyutlu, gostermelik saygı anlayisinizdan.
  • (bkz: kara mizah)

dedemi çok defa akciğer kanseri için kemoterapiye götürdüm. espriyi okuduğumda da komik buldum.
  • ozgurluk her iki taraflidir.senin espiri yapma hakkin varsa , insanlarin da alinma kizma hakki ve bunu senin yaptigin gibi sosyal ortamlarda diger insanlara yayma hakki vardir.

herkesin basina gelmistir sanirim .bir espri yaparsiniz , ortam buz gibi olur.bi kac kisi guler.bi kac kisi ciddi bir sekilde alinir.kendinizi kotu hissedersiniz.bu senin sorumlulugundur ve boyle kizdirmaya devam edersen o insanlar tarafindan patavatsiz ,salak ne diyecegini bilmeyen olarak etiketlenirsiniz.

bir de isin ilmi methot kullanmadan medikal boyutuna giren ``abi yea, kemoterapi de bi ise yaramio yea,onu elestirmisler`` diyen adamlar var ki ; onlara hangi tibbi arastirmalardan boyle bir sonuc cikardiklarini mi sormak , yoksa direk kaale mi almamak lazim bilemedim.

burada bunlari okuyan kanser hastalari veya yakinlari doktorlarindan baska kimseyi dinlemesin ve umutlarini asla yitirmesinler.

sonuc olarak ; zaytung`un boyle bir espri yapma hakki sonuna kadar vardir ,tipki sevmeyenin de espriye alinma ve bunu belirtme ve cesitli ortamlarda espriyi yerden yere vurma hakki oldugu gibi..

tanim; dandik,sacma sapan ve guldurmeyen bir espridir.
  • 2 yıldır kanserle mücadele eden bendeniz 4 aylık kemoterapi seansına başlamadan önce 52 kg. dım terapi bittiğinde 58 kg. oldum. yani yalan haberdir demiyeceğim, adamların tarzını bile bile olayı ciddiye alanları anlamakta zorluk çekiyorum.

ağzımdan salyalar açarak güldüm mü? hayır fakat gülümsetmiş bir zaytung esprisidir.

moral bir çok şeyde etkili olduğu gibi bu hastalığın da birinci önceliğidir. ben her konuda kendisiyle dalga geçebilen birisi olarak belki de bu hastalığı yendim bilemiyorum ama insan bir şeye üzüldükten sonra kendisini toplamanın en kolay yolu (testislerinden birisini kaybeden biri olarak) taşşak geçmektir diye düşünüyorum.
  • komik bulmazsın ve gülmezsin, sorun yok tamamen kişisel tatlar ve zevkler ama espri benim standartlarıma göre hakaret o yüzden herkes için de hakaret olmalı demek bildiğin sığırlıktır arkadaş.
hesabın var mı? giriş yap