• bir zamanların türkiye'sinde işi gücü bırakıp, televizyonlara kitlendiğimiz, seyrettiğimiz, en çok tartıştığımız 5 kişidir. yani şimdi entel dantel işlere girmeyin hepimiz seyrediyorduk ne var bunda, akmerkez hülyasıydı, melih-eray kapışmasıydı, tarık'ın iğrenç sesiydi, 15 sinan'ın yeteneksizliğiydi ve tabii unutmadan öykü serter. aslında 04 melike'yi de ekleyecektim, einstein'a taş çıkaran yazılar yazıp, dünyayı fethetmekle meşgul ama sığmadı işte. öptüm melike.
  • (bkz: 05 edi)
  • 40 yaparlar.
  • sonra sonra 02 melih'in 14 hülya'yı hemi de yarışma sırasında itelediğinin ortaya çıktığı yarışmaydı kendisi.
  • 2000-2001 futbol sezonuna tekabül eden dönemde, ben lise 2'deyken bbg'nin türkiye sınırlarına girmesiyle ekranları epey bir meşgul eden 5'li.

deli gibi izlemiştim, izlemiştik bütün dönemce. bir sms 24 kontör olduğundan dolayı desteklediğimiz kişiyi, çok salakça bir şekilde sınıfta çıkan tartışmalarda desteklemiştik. aralarında bir tane bile "oha lan" dedirtecek kız yoktu, bu yüzden erkekler olarak tartışmaları sadece izlerdik. kızlar arasında bildiğin avukatlığın soyunanlar olurdu. hani az kassam 15 kişiyi de hatırlarım, hatta numaralarıyla. 1 murat makar'dı, halen televizyon dünyasında bir yerlerden tutunmaya çalışıyor, en son aşk yakar dizisinde görmüştüm. 2 melih, 3 tarık, 8 zeki, 10 esra, 11 eray, 14 hülya, 15 sinan diyelim; çoğunun numarasını unutmuşum... zeki'nin numarayı da bir bölüme semih saygıner konuk olmuştu, zeki'ye vereceği siyah 8 numaralı amerikan bilardo topunu imzalayamamıştı beyaz kalem yok diye oradan hatırladım. ne etmiş; 8 kişi... hale diye bir hatun vardı, bence epey güzeldi ilk hafta elenen. 2. hafta semih adlı naif abi elenmişti. 3. hafta esra, 4. hafta hülya. 10 kişi etti... dilek diye bir hatun vardı, teoman'ı fazla seviyordu, bizim of deli gönül tarık da buna hastaydı. melike karakartal soyadıyla çoktan beni kendisine aşık etmişti bile, berra vardı gurbetçi bir hatun; hep en düşük puanları alarak son 4'e kalmıştı. tayfun diye bir kürdan vardı, dışarıda taksiden indi diye diskalifiye olmuş, yerine demircan diye bir hiperaktif gelmişti. substituted (bu ne lan) elemanla beraber 14 etti. bir tane kısa boylu, etliye sütlüye hiç karışmayan kız vardı, zeki'den bile silik bir tipti. onunla beraber de 15 etti ve hepsini bir çırpıda sıralayıverdim. deli gibi izledim demiştim değil mi? iyi mi etmişim bilmiyorum ama, şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler...
  • acayip bir televizyon yarışmasının karakterlerine ait olduğu izlenimi uyandıran isim ve numaralar silsilesidir.

anlaşıldığı kadarıyla bazı sözlükçüler televizyon ile ezelden beri ciddi bir halvet hali içerisindeler ve herkesi de öyle sanıyorlar.

haşa.
  • bu arkadaşlar sonra dizilerde küçük roller falan da aldılar. melih albüm neyim yaptı olmadı. yokolup gittiler.
  • gece yarısı hatırlamanız suretinde beyin kanaması geçirmenize sebep olabilecek bbg'yi çağrıştıran array. o dönem izlemeyi bırakın umumi tuvalete giderken göreceğiniz ufacık bir ekranda bile bu bok vardı efendim.
  • doğa bey'i de akıllara getirir;
    öykü serter, haftalık oyların açıklanmasında sözü doğa bey'e bırakır, o da dakikalarca bekletir, bir dakikada bir kelime söyleyerek tv karşısında bayılmamıza neden olurdu. türk televizyon tarihi açısından enteresan günlerdi.
hesabın var mı? giriş yap